WIADOMOŚCI

Kwalifikacje do służby w MOSG. 16 rekrutów z pozytywną oceną

Opublikowano

w dniu

17 osób (6 kobiet i 11 mężczyzn) starających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej przystąpiło 20 sierpnia do drugiego etapu kwalifikacji w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Prawie połowa kandydatów przybyła z województwa zachodniopomorskiego, druga zaś z pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. 16 kandydatów uzyskało pozytywną ocenę.

Rekruci do służby w formacji zmierzyli się z testem z wiedzy ogólnej i znajomości języka obcego oraz sprawności fizycznej. Z każdym została przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna, na której kandydaci mieli możliwość zaprezentowania się i wskazania motywacji do podjęcia służby w Straży Granicznej. Kolejnym etapem będzie skierowanie do komisji lekarskiej, która określi ich zdolność do służby. Drugi etap naboru nadzorowała komisja egzaminacyjna składająca się z funkcjonariuszy MOSG i przedstawiciela Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

Morski Oddział Straży Granicznej nabór chętnych do służby prowadzi nieprzerwanie. Dokumenty aplikacyjne można składać w Komendzie MOSG w Gdańsku oraz w jednostkach organizacyjnych. Dla kandydatów do służby w formacji z województwa zachodniopomorskiego Straż Graniczna organizuje pierwszy etap postępowania kwalifikacyjnego w Placówce Straży Granicznej w Szczecinie. Informacje na temat naboru zamieszczone są na stronie internetowej oddziału w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”.

O naborze można również porozmawiać, dzwoniąc pod nr 58/524-24-24. Dla usprawnienia rekrutacji powołano koordynatorów do spraw naboru do służby. Kandydaci z województwa zachodniopomorskiego mogą kontaktować się pod numerem tel. 721-960-123, z pozostałych województw pod numerami: 797-337-256, 721-961-599 i 722-124-116. Nowością dla przyszłych funkcjonariuszy jest możliwość podjęcia w ramach służby studiów w Wyższej Szkole Straży Granicznej w Koszalinie. Po trzech latach nauki absolwenci uzyskują tytuł licencjata i stopień młodszego chorążego Straży Granicznej.

Obecnie postępowanie kwalifikacyjne może już być prowadzone wobec kandydatów mających ukończone 18 lat, będących uczniami ostatniego roku szkoły ponadpodstawowej (czteroletniego liceum ogólnokształcącego, pięcioletniego technikum, dwuletniej branżowej szkoły II stopnia, nieposiadających w dniu rozpoczęcia postępowania kwalifikacyjnego dokumentów stwierdzających wykształcenie lub nieposiadających uregulowanego stosunku do służby wojskowej.

Fot. Łukasz Zwoliński/MOSG

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version