WIADOMOŚCI

II Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej

W niedzielę 14 lipca, rozegrany został II Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej. Do rywalizacji, przy idealnych warunkach pogodowych, zgłosiło się aż 21 duetów siatkarskich. W fazie wstępnej Turnieju, w czterech grupach, rozegrano łącznie 45 jednosetowych meczów.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do fazy ćwierćfinałowej:

Oskar Sierpiński/Igor Gulczyński– Michał Łużny/Kamil Matulewicz 21:16
Grzegorz Dec/Vitalij Hwiszczuk– Ireneusz Kruk/ Przemysław Zborowski – (7:21)
Mariusz Zduńczyk/Bartosz Żbikowski – Emil Jagielski /Marcin Nakonieczny– (17:21)
Igor Szymański/Leon Szymanowski – Robert Walczak/Ryszard Bąk – (17:21)

Półfinały:

Kruk/Zborowski – Walczak/Bąk – 23:25
Jagielski/Nakonieczny– Gulczyński/Sierpiński – 21:18

Mecz o trzecie miejsce był konfrontacją doświadczenia i młodości. Ireneusz Kruk i Przemysław Zborowski po raz kolejny pokazali jak można wygrywać i cieszyć się siatkówką w wieku „oldbojów”. W dwóch setach pokonali najlepszą w ubiegłym sezonie parę Oskar Sierpiński/Igor Gulczyński 2:0 (15:7, 15:11).

W finale turnieju, spotkały się równie doświadczone pary Emil Jagielski i Marcin Nakonieczny oraz Robert Walczak i Ryszard Bąk. Więcej sił na finał zachowała pierwsza para –  Emil i Marcin zwyciężyli efektownie 2:0 (15:10, 15:8).

Najlepsze pary otrzymały puchary ufundowane przez organizatora Turnieju Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” oraz nagrody rzeczowe od współorganizatora turnieju – Baltic Home Apartamenty.

PODIUM TURNIEJU
1. Emil Jagielski /Marcin Nakonieczny
2. Robert Walczak/Ryszard Bąk
3. Ireneusz Kruk/ Przemysław Zborowski

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!
OSiR „Wyspiarz”

Kolejny turniej na świnoujskiej plaży odbędzie się w niedzielę 28 lipca o godz. 11.00.
Zapisy do turnieju odbywają się pół godziny przed rozpoczęciem lub pod nr tel. 516167274.