WIADOMOŚCI

VI Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej z udziałem lekkoatletów z Klubu OSiR Wyspiarz

Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej upamiętniający najwybitniejszą legendę polskiej lekkoatletyki, wielokrotną medalistkę olimpijską już po raz szósty odbył się w Międzyzdrojach.

W zmaganiach sportowych w dniu 2 czerwca 2024 r., na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki z województwa lubuskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i  zachodniopomorskiego. Swoją reprezentację miał również nasz klub lekkoatletyczny OSiR Wyspiarz. Nasz klub reprezentowali: Michał Bajek, Fabio Baldi, Nina Bandkowska, Amelia Czerwińska, Nikodem Giłka, Kamil Gajewski, Marcelina Gawle, Helena Grudzień, Justyna Guzenda, Hubert Guzik, Julia Jagusz, Anna Kardyś, Magdalena Karpińska, Kacper Komar, Natalia Koszykowska, Rafał Kowalczyk, Lena Kowalska, Maja Major, Aleksandra Pancer, Szymon Pastuszka, Dawid Pecyna, Natalia Smolińska, Lena Szepke, Kacper Szymczykiewicz, Michał Szyszka, Martyna Siwiec.

O kolejne medale wzbogacili się nasi młodzi lekkoatleci, którzy aż jedenastokrotnie stawali na podium i godnie reprezentowali nasze miasto. Złoty medal wywalczył Fabio Baldi w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 53m, poprawił rekord życiowy o 5 m, a uzyskany wynik daje mu aktualnie 3 lokatę w Polsce. Fabio również dobrze biega i na dystansie 300 m ustanawiając kolejny rekord życiowy wywalczył srebrny medal z wynikiem 46,26.

Srebrne medale wywalczyli:

• Aleksandra Pancer w biegu na dystansie 300 m z wynikiem 45,28
  • Martyna Siwiec w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 37m (rekord życiowy)
  • Helena Grudzień w biegu na dystansie 60 m z wynikiem 8,81 (rekord życiowy)
  • Rafał Kowalczyk w biegu na 600 m z wynikiem 1,31,22
  • Sztafeta 4×100 w składzie Hubert Guzik, Kacper Komar, Fabio Baldi, Rafał Kowalczyk

Brązowe medale wywalczyli:

• Julia Jagusz w biegu na 300 m z wynikiem 43,31 (rekord życiowy)
  • Magda Karpińska w biegu na 400 m z wynikiem 68,02 (rekord życiowy)
  • Natalia Smolińska w biegu na 600 m z wynikiem 2,03,12
  • Lena Szepke w skoku wzwyż z wynikiem 151 cm

Na wyróżnienie zasługują biegi:

• Dawida Pecyny, który w biegu na dystansie 400 m mężczyzn, ustanowił rekord życiowy z wynikiem 53,24 i wywalczył IV miejsce,
  • Kacpra Komara, który w biegu na 600 m z wynikiem 1,42,18 ustanowił rekord życiowy i zajął IV miejsce,
  • Helenki Grudzień, która w biegu na 200 m z wynikiem 31,18 również ustanowiła rekord życiowy i zajęła IV miejsce.

Najlepszych zawodników dekorował Marcin Lewandowski, znany średniodystansowiec, Wicemistrz Świata na dystansie 800 m, który dopingował młodych lekkoatletów i był dla naszych zawodników autorytetem godnym naśladowania.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.