WIADOMOŚCI

Emocje szóstego mityngu lekkoatletycznego „Wyspiarza”  już za nami

W sobotę 18 maja 2024 r., oczy wszystkich sympatyków lekkiej atletyki skierowane były na Stadion Lekkoatletyczny w Świnoujściu, na którym odbył się VI Mityng Lekkoatletyczny „Wyspiarza”. Na arenie świnoujskiego stadionu gościliśmy sportowców zrzeszonych w 21 klubach z województw: lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Wielu aktualnych medalistów Mistrzostw Polski, a ich sportowe umiejętności można było podziwiać zarówno w konkurencjach biegowych, jak i technicznych.

Puchary dla zwycięzców VI Mityngu Wyspiarza wręczali Prezydent Miasta Pani Joanna Agatowska i Wiceprezydent Pan Roman Kucierski. Swoją obecnością zaszczyciła również Renata Pliś – olimpijka z Londynu, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, reprezentująca nasz kraj na arenach międzynarodowych. Nie zabrakło również świnoujskich lekkoatletów. Rekordy osiągane na świnoujskim stadionie liczą się, jako oficjalne, w kwalifikacjach do Mistrzostw Polski.
Podczas zawodów zanotowano wiele wartościowych rezultatów oraz poprawiono wiele rekordów życiowych.

Najlepszą zawodniczką mityngu została po raz drugi wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, zawodniczka MKL Szczecin – Wiktoria Grzyb, która w biegu sprinterskim na 100m uzyskała wynik 11,98 poprawiając tym samym rekord naszego obiektu.
Na miejscu drugim uplasowała się Maja Słodzińska, skoczni wzwyż z wynikiem 170 cm –  Mistrzyni Polski, IX zawodniczka Mistrzostw Europy w Jerozolimie, gdzie uzyskała wynik 178 cm, reprezentantka kadry narodowej z klubu UKS OSOT Szczecin.
Trzecie miejsce zajęła młodziutka utalentowana Helena Goliszewska w biegu na 100 m z wynikiem 12,49, rekordzistka kraju w kategorii U14, zawodniczka UKL Ósemka Police.
Czwartą zawodniczką mityngu została Maja Czajkowska w biegu na 200 m z wynikiem 25,58, aktualna Wicemistrzyni Polski w biegu na 300 m w kategorii U16, reprezentantka klubu AL Międzyzdroje.
Najlepszym sportowcem mityngu został zawodnik MKL Szczecin – Nemuel Yamah, medalista Mistrzostw Polski, który w biegu na dystansie 100 m uzyskał wynik 10,95.
Drugie miejsce wśród mężczyzn wywalczył Joachim Maćkowiak w biegu na 100 m z wynikiem 10,98 reprezentujący klub UKS OSOT Szczecin.
Trzecim zawodnikiem został wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Alan Cireszko w biegu na 800 m, uzyskał wynik 1,55,11, zawodnik MKS Hermes Gryfino.
Czwartym zawodnikiem został Jakub Zawlik w biegu na 100 m z wynikiem 11,25, dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Polski w sztafecie 4x100m, klub MKL Szczecin.

Nagrody główne dla najlepszych lekkoatletek i najlepszych lekkoatletów mityngu ufundowały firmy:

• Uzdrowisko Świnoujście S.A.

W ramach mityngu odbył się bieg memoriałowy na dystansie 800m kobiet i mężczyzn z nagrodami ufundowanymi przez Hotel Cesarski SPA. Nagrodę wręczała wiceprezes firmy Pani Hanna Garboś – Płaczkowska.
Wśród Pań zwyciężyła Katarzyna Szuster MKS Hermes Gryfino z wynikiem 2,18,65.
Miejsce II zajęła Maja Lemańska MKL Szczecin z wynikiem 2,20,32
Na miejscu III uplasowała się Joanna Włodarczak MKL Maraton Świnoujście z wynikiem 2,22,68.
Wśród Panów zwyciężył Alan Cireszko MKS Hermes Gryfino z wynikiem 1,55,11.
Miejsce II zajął Stanisław Golański UKS Barmin Goleniów z wynikiem 1,55,66.
III miejsce wywalczył Patryk Prowancki KS Wilki Pomorskie  z wynikiem 1,57,73.

Nie zabrakło również nagrody dla najlepszej świnoujścianki i najlepszego świnoujścianina. Nagrodę ufundowali świnoujscy pasjonaci sportu oraz firma Unity Line, Baltic Home oraz Uzdrowisko Świnoujście S.A.
Zwyciężyła Hanna Owczaruk reprezentująca klub AL Międzyzdroje w biegu na dystansie 400 m z wynikiem 58,24.
Najlepszym świnoujścianinem został Dawid Pecyna reprezentujący OSiR Wyspiarz w biegu na dystansie 800 m z wynikiem 1,57,85.
Podczas zawodów, po każdej zakończonej konkurencji, trzech najlepszych zawodników nagradzanych było okolicznościowymi pucharami, które ufundował Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, a wszyscy uczestnicy mityngu otrzymali pamiątkowe medale  ufundowane przez organizatora.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie, wszystkim zawodnikom i trenerom za przybycie do Świnoujścia, a sędziom za sprawne przeprowadzenie zawodów.