WIADOMOŚCI

Coraz więcej gotowych przestrzeni i coraz więcej działających instalacji – prace budowlane na Fabryce Wody zmierzają ku końcowi

Opublikowano

w dniu

Lista prac do zrealizowania przez ekipy budowlane z ostatnimi tygodniami malała coraz bardziej. Pomieszczenia rekreacyjne, rozrywkowe, edukacyjne oraz techniczne, które znajdują się w obydwu budynkach powstającego kompleksu, są na ukończeniu lub bardzo bliskie takiego stanu rzeczy. Roboty wykończeniowe bywają czasołochonne. Zdarza się, że w tym samym miejscu trzeba nanosić poprawki, czasem nawet kilka razy. Wszystko po to, aby zachować jak najwyższy standard.
Aktualnie wykonywane są prace malarskie i prowadzony jest końcowy montaż sufitów w strefach gastronomicznych czy biurowych. Prace wykończeniowe realizowane są w nieckach basenowych. Montowane jest oświetlenie, kamery i głośniki. Na zewnątrz wykonywane jest humusowanie terenu wokół boiska piaszczystego, prowadzony jest obsiew i pielęgnacja już wykonanych nasadzeń. Montowane są balustrady i trwa poprawianie elewacji budynku.
Co istotne, obiekt pomału budzi się do życia. Wykonywane są przeglądy instalacji i testy zainstalowanych urządzeń. Aktualizowane jest oprogramowanie systemu ESOK odpowiedzialnego za działanie kołowrotów. W podbaseniu słychać szum działającego osprzętu, a w części niecek basenowych napuszczona jest już woda.
Koniec prac budowlanych nie oznaczać będzie jednak końca całej inwestycji. Trwający do sześciu miesięcy etap rozruchów i odbiorów, będzie najważniejszym elementem w harmonogramie budowy Fabryki Wody. To właśnie przez kolejne miesiące cały obiekt przechodzić będzie „próby obciążeniowe”. Wszystkie elementy, instalacje, urządzenia, jak i kwestie związane z bieżącą obsługą i funkcjonowaniem obiektu będą wielokrotnie sprawdzane, testowane, regulowane i polepszane w celu przygotowania Fabryki Wody na wizytę pierwszych gości.

Inwestycja powstaje przy ulicy 1 Maja 41 w Szczeicnie. Projekt inwestycji wykonało biuro projektowe DreamWorlds by TKHolding. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln zł. Wykonawcą wyposażenia Edukatorium jest MAE MULTIMEDIA ART. & EDUCATION SP. Z O.O. Koszt wykonania wystawy to 25,8 mln zł. Prace budowlane mają się zakończyć się z końcem lipca 2023 roku.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version