Lokalne

Na ulicach Świnoujścia ustawiono 120 hulajnóg elektrycznych

Opublikowano

w dniu

E-hulajnogi TIER, europejskiego lidera mikromobilności, wjechały na ulice Świnoujścia by zmienić lokalną mobilność na dobre. 18 lutego br. mieszkańcy zyskali dostęp do w pełni neutralnej klimatycznie opcji transportowej, a miasto wsparcie w realizacji celu redukcji emisji. Operator zachęca do zmiany nawyków na bardziej proekologiczne, a także już na starcie przypomina o zasadach bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania ze 120 udostępnionych pojazdów.

TIER nadaje zmianom tempa

Od 18 lutego po ulicach Świnoujścia można poruszać się w pełni neutralnymi klimatycznie hulajnogami elektrycznymi TIER. Początkowa flota liczy 120 pojazdów, jednak operator planuje ją zwiększać wraz ze wzrostem zainteresowania ze strony mieszkańców. Rozpoczęcie działalności firmy w Świnoujścia doskonale wpisuje się w założenia Programu Ochrony Środowiska oraz działania miasta w zakresie m.in. poprawy jakości powietrza i redukcji hałasu.

„Zmiana nawyków na proekologiczne jest zawsze sporym wyzwaniem. Cieszymy się, że Świnoujście dołącza do miast, w których dostępne są neutralnie klimatyczne hulajnogi TIER. Popularność naszych usług w innych lokalizacjach jasno pokazuje, że mieszkańcy są gotowi na ograniczenie podróży samochodem na rzecz zrównoważonego transportu. Nasze pojazdy nie emitują spalin, co w efekcie znacząco wpływa na zmniejszanie się np. poziomu smogu. Tylko w drugiej połowie 2021 roku użytkownicy TIER zastąpili e-hulajnogą ponad 330,000 przejazdów samochodem.” – mówi Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER Mobility Poland.

E-hulajnogi premium

TIER to zupełnie nowa jakość transportu osobistego, pozwalająca użytkownikom na komfortowe i bezemisyjne przemieszczanie się po mieście. E-hulajnogi TIER to najnowsza generacja tych pojazdów, zapewniająca najlepsze doświadczenia z użytkowania. Wyróżniają się one stabilną konstrukcją – szeroką podstawą, dużymi kołami, podwójnymi amortyzatorami i hamulcami – dzięki czemu jazda jest bezpieczna i przyjemna. Z kolei dzięki zastosowaniu wymiennych baterii można je wymienić na miejscu, bez konieczności przewożenia do magazynu całych pojazdów, co wpływa na optymalizowanie ich logistyki.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

TIER podejmuje zdecydowane i przełomowe przedsięwzięcia na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Dotyczy to nie tylko użytkowników ehulajnóg i innych uczestników ruchu, lecz także postrzegania branży przez opinię publiczną. Unikalny system wynagradzania za prawidłowe parkowanie, kampanie edukacyjne i warsztaty bezpiecznej jazdy to dopiero początek. Operator nieustannie podkreśla, że na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę oraz stanowczo zabrania przejazdów po spożyciu alkoholu. TIER przypomina też o szacunku dla innych uczestników ruchu. Podjęte działania znacząco poprawiają jakość korzystania z mobilności współdzielonej, co widać każdego dnia na ulicach polskich miast.

Pomyśl, zanim zostawisz

Porzucona lub zaparkowana w nieodpowiednim miejscu e-hulajnoga może stanowić przeszkodę na drodze, szczególnie niebezpieczną dla osób z niepełnosprawnościami wzrokowymi. By zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, hulajnogę należy zaparkować w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma  jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika (oddalonej od jezdni). Szerokość pozostawiona dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra. Zaparkowana odpowiednio hulajnoga powinna „przylegać” do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą i nie blokować przejścia lub przejazdu.

Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność

Dzięki przełomowej technologii oraz odpowiedzialnej postawie wobec miast i środowiska, TIER w ciągu niecałych 3 lat pojawił się w ponad 180 miastach w 19 krajach, teraz także w Świnoujściu. W styczniu 2020 r. TIER stał się pierwszą firmą z branży mikromobilności, która osiągnęła cel bycia w 100% neutralną klimatycznie. Objawia się to w szczegółowej analizie emisji na każdym poziomie działalności firmy i ciągłym, bezkompromisowym dążeniu do jej eliminacji. Gdy emisji nie da się uniknąć, TIER kompensuje ją we współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami, np. poprzez sadzenie drzew. Maksymalizuje również średni cykl życia pojazdów, dzięki ich innowacyjnej i trwałej konstrukcji, ale też regularnym naprawom i przywracaniu pojazdów do służby.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version