Każdy, kto korzysta z komputera, potrzebuje mieć adres mailowy. Potrzebne są one do zakładania kont na różnych stronach, do korespondencji w Internecie albo do pracy czy szkoły. Wybieramy często taką pocztę, która pasuje do naszych preferencji. Ale czy na pewno zapoznaliśmy się ze wszystkimi plusami i minusami poszczególnych stron, które oferują nam dostęp do skrzynki mailowej? Warto mieć na uwadze pewne rzeczy, szczególnie teraz, kiedy okazuje się, że niektóre poczty jest łatwiej przechwycić, a niektóre mniej…
WP
Jeszcze dziesięć lat temu, przed wejściem na dobre na rynek Google i jego skrzynki mailowej (o tej poniżej), wszyscy mieli konta zakładane m.in. na WP. Maila używało się wtedy nie tylko w celach założenia innego konta i aby dodać się do newsletterów, ale również po to, aby móc czatować ze znajomymi. Dzisiaj już tak nie jest, ale wiele osób nadal posiada konta założone na Wirtualnej Polsce. Założenie konta jest banalnie proste, a po rejestracji dostajemy dość intuicyjny interfejs, który pozwala nam w prosty sposób dostosować foldery pod siebie. Często jednak, jeśli coś zostaje zhakowane, to prawdopodobnie chodzi o skrzynkę na WP… Warto mieć to na uwadze. Tutaj, jeśli potrzebujecie więcej miejsca w skrzynce, musicie je wykupić. Ale cena jest dość symboliczna.
Gmail
Poczta Gmail to jedna z najpopularniejszych na świecie. Co piąta osoba, która korzysta z poczty mailowej korzysta właśnie z tej. To daje około 2 miliardów kont założonych na Gmailu. To poczta dla tych, którzy lubią mieć łatwe połączenie ze wszystkimi usługami, jakie oferuje Google np. kalendarzem, mapami czy dyskiem Google (tak, skrzynka Gmail należy do Google, ale wydaje nam się, że wie to już niemal każdy). W 2004 roku, zakładając bezpłatny serwis webmail pewnie nikt nie spodziewał się, że rozrośnie się on do takich rozmiarów. W pięć minut da się założyć tutaj konto, a ilość dodatkowych funkcji, jakie daje nam poczta, zwala z nóg. Możemy korespondować za pomocą czatu z aktywnymi użytkownikami z naszej książki kontaktów, sortować dowolnie pocztę, a dla tych, którzy lubią design – istnieje możliwość ustawienia w tle dowolnego zdjęcia.
Poczta o2
Poczta o2 to dobre miejsce dla tych, którzy otrzymują i wysyłają sporo maili, i wszystkie muszą zachowywać w pamięci skrzynki. Maksymalna pojemność skrzynki to 30 GB, ale na pewno nie zadowoli was fakt, że można wysłać maksymalny załącznik o pojemności 25Mb. Jeśli więc ktoś chce przesłać drugiej osobie zdjęcia w wysokiej jakości – ta poczta się raczej nie nada. Chyba, że chcecie wysyłać jedno zdjęcie w jednej wiadomości… Mimo wszystko poczta jest darmowa i na pewno spełnia swoją funkcję, jeśli chodzi o wysyłanie i odbieranie maili.
Poczta Interia
Idealna poczta dla wszystkich, którzy lubią personalizować swoje rzeczy. Możecie tutaj wybrać sobie jedno z dostępnych zakończeń maila, wybrać zdjęcie w tle, czcionki, skórki… Wszystko, co chcecie. Wiadomo, że nie jest to jedna z najważniejszych rzeczy w poczcie, ale niektórzy takie rzeczy po prostu lubią. Nadal skrzynka spełnia swoją funkcję, a właściciele chwalą się tym, że jako jedyni nie skanują wiadomości użytkowników, by pokazywać im spersonalizowane reklamy.
Tymczasowe maile
A to rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią mieć bałaganu na skrzynce. Tymczasowych maili jest całkiem sporo. Możecie wybrać cokolwiek wam pasuje. Zazwyczaj mail istnieje przez parę minut, w ciągu których można założyć dowolne konta na różnych stronach, a to sprawia, że na naszym prywatnym mailu nie pojawi się żaden spam. Rozwiązanie idealne!
A z jakiej poczty wy korzystacie?
Jemeryt temu
8 lipca 2021 na 00:17
S tej na wojska polskiego.