Lokalne

Zobacz, jak powstaje wschodnia obwodnica miasta

Opublikowano

w dniu

W obrębie skrzyżowania ulic Daszyńskiego i Steyera trwają prace przy budowie nowej drogi – 1,3 kilometrowej obwodnicy wschodniej. Gotowe są już sieci energetyczne i nowe podłączenia ulicznego oświetlenia. W znacznej części wykonano także sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej.

Trwają też prace związane z budową nowego wylotu wód opadowych do kanału portowego. Pierwszy odcinek wraz z separatorem i osadnikiem jest już gotowy. Wcześniej wykonawca wyburzył stary wojskowy magazyn i trafostację, które kolidowały z trasą nowej drogi.

Obwodnica będzie biegła od ulicy Daszyńskiego przez Steyera do Karsiborskiej. To będzie nowe połączenie z przeprawy promowej „Centrum”, a później tunelu, do centrum miasta. Odciąży obecny dojazd ulicą Grunwaldzką. Będzie także połączeniem drogowym z nową Strefą Inwestycyjną Mulnik.

Oprócz wybudowania głównej jezdni przebudowane zostaną skrzyżowania z istniejącymi bocznymi ulicami. Powstaną wydzielone zatoki autobusowe i parkingi przylegające do drogi. Wybudowane zostaną nowe chodniki oraz droga rowerowa. Będą nowe nasadzenia drzew i krzewów, zamontowane zostaną elementy tzw. małej architektury, czyli ławki, kosze, stojaki, wiaty przystankowe.

Wykonawcą inwestycji jest firma PORR z Warszawy. Ta sama, która jest liderem konsorcjum budującego tunel pod Świną. Koszt budowy obwodnicy (bez prac prowadzonych przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji) to 31,4 mln złotych, z czego niemal 10 mln złotych to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Nowa obwodnica ma być w drugiej połowie przyszłego roku.

Tekst i zdjęcia BIK Urząd Miasta Świnoujście

1 Komentarz

  1. Anonim temu

    4 września 2020 na 12:02

    Ciekawe czy w ramach tej inwestycji zostaną zlikwidowane relikty poprzedniego okresu (komuny) w postaci
    ohydnych betonowych płotów , których właścicielem jest „gazownia”. Na razie widzę że nikt nie zamierz ich ruszać.

    • ????? ➔ • temu

      5 września 2020 na 10:35

      Ten betonowy płot, to zabytek i jest nietykalny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version