Lokalne

Polskie LNG przygotowuje proces przetargowy dotyczący rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu

Opublikowano

w dniu

Spółka Polskie LNG opublikowała okresowe ogłoszenie informacyjne, które jest oficjalną formą poinformowania rynku o planowanym w najbliższym czasie postępowaniu zmierzającym do wyłonienia wykonawcy rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu. Przewidziano formułę „zaprojektuj i wybuduj”, w ramach której zostanie wyłoniony wykonawca trzeciego zbiornika, dodatkowych układów procesowych zwiększających moc regazyfikacyjną oraz bocznicy kolejowej.

To ważny krok w realizacji Programu Rozbudowy Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Obecnie terminal oferuje dwie podstawowe usługi – regazyfikacji oraz przeładunku na autocysterny. Dzięki rozbudowie terminal zwiększy zarówno zdolności regazyfikacyjne, jak i rozszerzy funkcjonalności przeładunkowe w celu zapewnienia optymalnego wykorzystania potencjału obiektu oraz stworzenia odpowiednich warunków do rozwoju rynku w kolejnych latach.

Publikacja okresowego ogłoszenia informacyjnego o zamówieniu ma na celu poinformowanie wszystkich zainteresowanych podmiotów o przedmiocie zamówienia i innych elementach  planowanego w grudniu 2018 roku postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy prac.

Publikując wstępne ogłoszenie spółka wyszła naprzeciw potencjalnym wykonawcom, dając im możliwość, zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, odniesienia się do zaproponowanych warunków postępowania –powiedział Paweł Jakubowski, Prezes Zarządu spółki  Polskie LNG. – Firmy zainteresowane udziałem w projekcie mogą zgłaszać swoje komentarze i uwagi, dzięki którym proces przetargowy będzie pełniejszy i wyczerpujący.    

Zakres planowanego zamówienia na rozbudowę Terminalu LNG w Świnoujściu obejmuje trzy projekty, w formule „pod klucz”,  tj.:

  • Projekt SCV, w ramach którego należy dokonać rozbudowy istniejącej instalacji regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego w oparciu o dodatkowe dwa kompletne wymienniki ciepła typu SCV (ang. Submerged Combustion Vaporiser) o wydajności wysyłkowej maksymalnej ok. 328 000 Nm3/h gazu wraz z instalacjami towarzyszącymi, umożliwiając tym samym zwiększenie nominalnej mocy regazyfikacyjnej terminalu LNG z poziomu ~5 mld Nm3/rok do ~7,5 mld Nm3/rok.
  • Projekt Zbiornik, w ramach którego należy wykonać kompletny nowy zbiornik LNG typu FCT („Full Containment Tank”) o pojemności brutto 180 000 m3 wraz z niezbędnym wyposażeniem i instalacjami umożliwiającymi pełną obsługę nowego zbiornika i jego współpracę z dwoma istniejącymi zbiornikami.
  • Projekt Kolej w ramach którego należy wykonać kompletna bocznicę kolejowa (3-torowa z rozjazdami i torem dojazdowym) wraz z wyposażeniem niezbędnym do obsługi kolejowego frontu nalewczego LNG na cysterny kolejowe i ISO-kontenery składającego się z: 12 stanowisk załadunkowych LNG, umożliwiając tym samym uzyskanie nowej funkcjonalności Terminalu LNG w postaci możliwości załadunku LNG na cysterny kolejowe oraz kontenery ISO w części lądowej.

Czwartym projektem realizowanym w ramach Programu Rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu jest budowa nowego nabrzeża. Ten etap będzie realizowany w ramach oddzielnego postępowania przetargowego.

Szczegółowe informacje o zakresie prac można uzyskać z materiałów spółki opublikowanych na stronie: http://www.polskielng.pl/nc/przetargi/zamowienia-publiczne/

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version