Lokalne

Pierwsze wakacje bez komarów! Jak to możliwe?

Opublikowano

w dniu

Mieszkańcy miasta i turyści zapomnieli o uciążliwych owadach. Tego lata w Świnoujściu nie ma komarów. To pierwszy raz od kilku lat, gdy popularny nadmorski kurort uporał się z problemem gryzących owadów. Akcja odkomarzania, podobnie jak w poprzednich latach, rozpoczęła się od kwietnia i potrwa do końca września.

Prowadzona jest na wszystkich zamieszkałych obszarach oraz terenach zielonych na prawo i  lewobrzeżu należących do miasta, w tym skwerach, placach zabaw, przy przeprawach promowych.

Trzeba pamiętać, że Świnoujścia z racji swojego położenia na wyspach otoczonych wodą, w otulinie Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie nie prowadzi się walki z komarami, jest wyjątkowo narażone na plagi komarów. Dodatkowo akcje odkomarzania nie są prowadzone w ogóle, albo sporadycznie także po niemieckiej stronie wyspy. W granicach Miasta znajduje się również znaczna część terenów zielonych należących do Lasów Państwowych, gdzie również nie przeprowadza się odkomarzania.

1 Komentarz

  1. Marian temu

    5 lipca 2018 na 13:10

    Przeciez nie pada od polowy kwietnia od tego momentu zaczelo robic sie cieplo a opadow brak i to jedyna przyczyna braku komarów ile razy padalo albo grzmialo może 3 razy od tamtego czasu nie więcej takze zadne odkomarzanie ani zasługi miasta tylko pogoda brak wilgoci(deszczu)i i wysokich temperatur i cala zagadka

  2. Elżbieta temu

    2 lipca 2018 na 14:48

    Zamiast pozytywnie spojrzeć na temat to niezależnie od tego o czym mówimy zawsze musi być kontra.W mieszkaniu na kilku metrach trudno nieraz odpedzic się od nich a co dopiero na takiej przestrzeni.
    Ciągła krytyka to nie najlepszy pomysł.
    Życzę miłego wypoczynku.

  3. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄 temu

    2 lipca 2018 na 05:14

    Idźcie do Parki Zdrojowego, to wtedy życie zweryfikuje czy są komary, czy ich nie ma.

  4. Starkenhorst temu

    1 lipca 2018 na 19:33

    To efekt suszy i braku deszczu i tyle w temacie.

  5. Osternothafen temu

    1 lipca 2018 na 19:29

    To efekt suszy i braku deszczu i tyle w temacie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version