Wystarczyło kilka cieplejszych dni, aby komary przystąpiły do ataku. Już dokuczają działkowcom i spacerowiczom.
Miasto wybrało firmę mającą zająć się odkomarzaniem. To ta sama co w ubiegłym roku – PESTOKIL z Brzegu. Zgłosiła się jako jedyna. W ubiegłym roku, pomimo znacznych środków, przegrała walkę z komarami. Magistrat nałożył na firmę karę umowną.
Od soboty, nasi Czytelnicy alarmują o pojawiających się pierwszych komarach w dzielnicy nadmorskiej, Parku Zdrojowym, w prawobrzeżnych dzielnicach miasta: Przytorze, Warszowie, Łunowie i Karsiborze.
Dorosłe komary żyją około 2 miesięcy. Pojawiają się od kwietnia aż do września. W czasie lata mogą wylęgać się bez przerwy. Jest ich tym więcej – im więcej wypiją krwi. Samice po opiciu się krwi, składają jaja do wody. Z nich wylegają się larwy Po 2-3 tygodniach z poczwarki pojawia się dorosły komar.
Najskuteczniejsza walka z komarami, polega na likwidacji ich stadium wodnego. Do tego celu używa się preparatu biologicznego (larwicydu), który działa wyłącznie na larwy komarów, niszcząc je. Metoda ta jest obojętna dla środowiska naturalnego a jej zastosowanie gwarantuje efektywne zwalczanie larw komarów, a tym samym uniemożliwia przekształcenie ich w dojrzałe osobniki. Niestety, nie wszystkie gatunki komarów występujące o tej porze roku, rozmnażają się na terenie naszego miasta lub terenach stanowiących własność gminy.
marlena temu
5 maja 2018 na 19:58
Komary były, są i będą, a teraz jak takie ocieplenie to nie ma się co dziwić. Jeszcze jak mnie ugryzą to tam pal licho, ale najgorzej u moich dzieci, jak są zawsze pogryzione, bo komary zawsze na nie leca. Nie potrafię temu zaradzić, ale przynajmniej zawsze mam pod ręką plastry Xarasan, które koją ból i świąd az 8 godzin i co najważniejsze sa w pełni naturalne, no i mają nadrukowane słodkie zwierzątka, dzieci je uwielbiają