W 2010 roku w urzędzie miasta było 223 etatów, a aktualnie 247. Wydatki bieżące na utrzymanie administracji powiatowej i gminnej w 2010 roku wynosiły 11,3 mln złotych, co stanowiło 5,3 % dochodów budżetowych. W 2017 planowane jest ,że wyniosą około 5,9 % ogółu dochodów, czyli około 20,5 mln złotych, czyli nieco mniej niż pieniądze z ostatniej kumulacji lotto.
– W wydatkach tych odpowiednio – wynagrodzenia i składki od nich naliczane na ubezpieczenia społeczne i Fundusz Pracy wyniosły w 2010 roku 9,06 mln złotych, w 2017 -14,5 mln złotych – informuje Robert Karelus z magistratu.
Wydatki na tzw. zabezpieczenie działań statutowe urzędu przeznaczone mi. in na zakup materiałów i wyposażenia (materiały biurowe, wydawnictwa, prasa, dzienniki, środki czystości, paliwo, meble, materiały eksploatacyjne, sprzęt informatyczny i inne, opłaty za energię, wodę, gaz, usługi remontowe, usługi różne, m. in.: usługi komunalne, ochrona obiektów, konserwacja i serwis sprzętu, bankowe, abonament za korzystanie z systemu bankowości internetowej usługi naprawcze, serwis sprzętu, nadzór informatyczny oprogramowania autorskiego, utrzymanie sieci lokalnej, dostęp do sieci Internet, utrzymanie strony internetowej oraz BIP, opłaty telekomunikacyjne, materiały papiernicze do sprzętu drukarskiego i urządzeń kserograficznych, akcesoria komputerowe, szkolenia, ubezpieczenia etc. wyniosły w roku 2010 około 2,1 mln złotych, w 2017 – planowanych jest około 5 mln złotych, co biorąc pod uwagę wzrost ,w przeciągu ostatnich 7 lat, cen za tego rodzaju usługi i towary nie jest różnicą dużą.
ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ temu
7 września 2017 na 12:51
Było by wiele taniej, gdyby nie te pazerne pasożyty.