Liczba dłużników alimentacyjnych, mieszkających w Świnoujściu lub gdy ich wierzyciele zamieszkują na terenie miasta wynosi 577 osób.
Świadczenia z funduszu alimentacyjnego przysługują osobom uprawnionym do alimentów, których egzekucja jest bezskuteczna – do ukończenia 18 roku życia lub ukończenia 25 lat, jeśli się uczą w szkole oraz szkole wyższej lub bezterminowo osobom posiadającym orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. W celu uzyskania świadczenia z funduszu alimentacyjnego musi zostać spełnione kryterium dochodowe, które wynosi 725 złotych na osobę w rodzinie miesięcznie. Maksymalna kwota świadczenia wynosi 500 złotych miesięcznie.
W ubiegłym roku świadczenia z funduszu alimentacyjnego otrzymywało w Świnoujściu 288 rodzin. Kwota wypłaconych świadczeń wyniosła łącznie ponad 1,3 mln złotych; średnie świadczenie wynosiło 375 złotych. Liczba rodzin i osób uprawnionych do świadczeń z funduszu alimentacyjnego utrzymuje się na stałym poziomie, wzrasta natomiast średnie świadczenie wypłacane na osobę uprawnioną.
W ocenie, między innymi pracowników MOPR w Świnoujściu, wprowadzone narzędzia w postaci zatrzymywania praw jazdy nie przyniosło wymiernych efektów w postaci zmniejszenia problemu niealimentacji przez osoby zobowiązane. Trudno jest też wyrokować, czy bardziej restrykcyjne działania w tym zakresie przyniosą oczekiwane efekty.
Anonim temu
21 stycznia 2017 na 19:29
zeby placic, trzeba miec z czego, proste jak budowa cepa
mama temu
22 stycznia 2017 na 17:25
Powiedz to twojemu dziecku!!
Mieszkaniec temu
21 stycznia 2017 na 18:22
Jak mają z nich ściągać jak całe majątki ojców są spisane na matki ojców żony rozdzielnosci majątkowych itp