7 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Świnoujściu odbyła się II Konferencja z cyklu: „Czy przestaniemy pisać odręcznie? Rozważania nad przyczyną trudności w pisaniu.”
Było to drugie spotkanie poświęcone problemowi pisania wśród dzieci i młodzieży, na którym przedstawiono rozwiązania dla poprawy jakości pisania przez uczniów. Mgr Monika Markowiak (terapeutka i pomysłodawczyni przedsięwzięcia) przedstawiła dwa referaty: „Dlaczego warto pisać odręcznie?” i „Rozwijanie sprawności motorycznej u dzieci” . W drugiej części na specjalnie zaproszenie wystąpiła Pani mgr Iwona Rusajczyk wygłosiła wykład p.t.: „Wykorzystanie psychologii pisma i psychologii rysunku w diagnozowaniu problemów i deficytów ucznia” Pani Rusajczyk jest grafologiem, psychoprofilaktykiem, trenerem rozwoju osobistego, wykładowcą psychologii pisma i rysunku w szkołach wyższych. Jest autorką książki „ Grafologia Komplementarna. Pismo w świecie archetypów i symboli ” oraz współautorką informatora „Grafologiczny Niezbędnik”. Przeprowadziła ona również dwudniowy kurs (8-9 grudnia w SP2) p.t. „Grafologia pedagogiczna. Pismo i rysunek ucznia w diagnozie i terapii pedagogicznej”.
Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem i na wiosnę przyszłego roku planowana jest kontynuacja spotkań dot. odręcznego pisania.
Honorowy patronat nad konferencją objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Świnoujście.
pisanie eseju temu
13 stycznia 2017 na 13:27
Super strona i jeszcze lepszy artykuł. Ciekawy, przemyślany, nowatorski.
Czekam na więcej