Będą stosowane podobne metody, jak w ubiegłym roku. Przyniosły one bowiem efekty w postaci znacznego zmniejszenia się liczby osób bezdomnych, które żebrzą na ulicach czy przy sklepach. Streetwoker, straż miejska, policja będą przeprowadzały rozmowy, nakłaniające te osoby do skorzystania z pomocy przy wyjściu z problemów i powrotu do normalnego życia. Wzorem ubiegłego roku osoby spoza miasta, które mogą pojawić się u nas w sezonie letnim, będą otrzymywały bilet powrotny do miejsca zameldowania, który jest refundowany przez tamtejszą gminę.
– Jednocześnie po raz kolejny apelujemy o niedawanie pieniędzy żebrzącym, którzy w ten sposób zbierają pieniądze głównie na alkohol i papierosy Takie działanie wcale im bowiem nie pomaga, a wręcz przeciwnie – zachęca do łatwego zarobku – informuje Robert Karelus z magistratu.
W mieście działa kilka placówek, na przykład Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, schronisko dla osób bezdomnych, które otrzymują duże wsparcie finansowe na pomoc osobom potrzebującym. Działa również streetwoker, który nawiązuje bezpośredni kontakt z takimi osobami, pomaga im, wskazuje miejsca, gdzie mogą otrzymać konkretną pomoc. Różne formy pomocy oferuje także Powiatowy Urząd, z których każdy obywatel może skorzystać. Są to nie tylko oferty pracy, ale również programy i kursy, które podnoszą kwalifikacje zawodowe i ułatwiają tym osobom powrót na rynek pracy.
Są w mieście osoby kiedyś bezdomne, które z takiej możliwości skorzystały. Dziś funkcjonują w społeczeństwie, pracują.
?????????????? temu
30 maja 2016 na 22:49
Niech sobie żebrają.
Ponoć wolny Kraj.