Największe zmiany w organizacji ruchu w ostatnich latach dotyczyły przebudowy Centralnego Układu Komunikacyjnego oraz w dzielnicy nadmorskiej spowodowane przebudową ulicy Słowackiego i przeznaczeniem jej części na deptak z możliwością przejazdu do znajdujących się tam posesji oraz autobusów miejskich.
– Naturalnym jest, że podobnie, jak przy każdej zmianie, miejscowi kierowcy potrzebują trochę czasu, aby zmienić przyzwyczajenia i przestawić się na nową organizację ruchu. Jednocześnie jednak, to przecież oni są użytkownikami dróg w mieście, dlatego wszelki uwagi, sugestie, które w sprawie organizacji ruchu wpływają do Urzędu Miasta od kierowców, są analizowane i po potwierdzeniu ich słuszności wprowadzane w życie – tłumaczy Robert Karelus z magistratu.
Tak było chociażby niedawno w przypadku kierunku jazdy ulicą Batalionów Chłopskich. Na prośbę rodziców, którzy tą ulicą dowożą swoje dzieci do przedszkola czy pobliskiej szkoły, zlikwidowano zakaz wjazdu w tę ulicę z ulicy Kościuszki. Dzięki tej zmianie zmotoryzowani rodzice nie muszą już nadrabiać drogi jadąc przez ulicę Kołłątaja.
Planowane w kolejnych latach modernizacje najważniejszych dróg w mieście, po szerokich konsultacjach społecznych, wraz z innymi inwestycjami zostały zapisane w jednym z najważniejszych dokumentów związanych z rozwojem miasta, czyli Wieloletnich Strategicznych Programach Operacyjnych Miasta Świnoujście na lata 2014 – 2020. Dokument ten jest dostępny na oficjalnej internetowej stronie Miasta Świnoujście www.swinoujscie.pl w zakładce „dla inwestorów/dokumenty strategiczne” lub bezpośrednio pod adresem:
◯∵△◠∋ ∴ temu
29 marca 2016 na 08:46
Miasto nie przyzna się do błędu.
komuchy będą siali propagandę, że to kraina mlekiem i miodem płynąca.