Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pusty plac na którym stoi metalowy pawilon i parking, zmienił się nie do poznania. Wszystko za sprawą świnoujscianki, studentki architektury, która postanowiła pokolorować nasze miasto.
– Szkoda, że to miejsce stoi puste. Jest bardzo reprezentacyjne, to trochę marnotrawienie przestrzeni miasta – zauważa Oksana Zinczenko. – Stworzenie wielu wizualizacji było pracochłonne, ale było warto – dodaje.
W ciągu ostatnich kilku miesięcy rozpoczęto prace budowlane na pustych placach położonych w centrum Świnoujścia. Budowa ruszyła przy ul. Armii Krajowej naprzeciwko redakcji portalu swinoujskie.info, a także naprzeciwko skweru im. Małkowskich.
Kiedy zostanie zagospodarowany kolejny teren – przy ul. Armii Krajowej? Dziś jest używany jako prowizoryczny parking i splendoru miastu raczej nie przynosi. Studentka architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Oksana Zinczenko nie mogła dłużej patrzeć na obskurny plac i postanowiła go zmienić. W jej pracowni powstała koncepcja zagospodarowania tego miejsca.
– Koncepcja zagospodarowania jest moją pracą magisterską. Zaproponowałam swojemu promotorowi akurat to miejsce, zgodził się. Efekt można oglądać – mówi Oksana Zinczenko.
Czterokondygnacyjny budynek ma mieć na parterze lokale usługowe. Wizualizacja wygląda bardzo nowocześnie. A jak podoba się naszym Czytelnikom?
[author title=”Oksana Zinczenko” image=”https://www.swinoujskie.info/wp-content/uploads/2016/02/Screenshot_2016-02-04-13-52-09.png”]Mieszkanka Świnoujścia, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Świnoujściu, studentka V roku Architektury i Urbanistyki na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, dyplomantka pod kierunkiem dr inż arch. Jerzego Byreckiego. Od najmłodszych lat interesowała się sztukami plastycznymi, malarstwem, rysunkiem, wielką przyjemność sprawiało jej tworzenie, pasje odziedziczyła po ojcu. Kierunek Architektura i Urbanistyka był jej marzeniem, które się spełniło. „Jestem bardzo związana ze Świnoujściem, uwielbiam to miasto za niepowtarzalny klimat i ogromny potencjał. Od początku wiedziałam, że temat mojej pracy związany będzie z miastem rodzinnym.Temat pracy dyplomowej jest moim indywidualnym tematem. Pomysł narodził się podczas jednego z długich spaceru po mieście” – mówi autorka. Kontakt: o.zinczenko@o2.pl[/author]
Jolka. temu
5 lutego 2016 na 11:31
Część tego terenu należy do miasta. Pozostała jest terenem prywatnym. Spór między miastem a osobą fizyczna trwa od wielu lat i nie ma widoków na jej zakończenie.
xxLagent temu
4 lutego 2016 na 21:01
w tym mieście brakuje po prostu życia i radości 🙂 mi się tam podoba i pozdrawiam
Oksana temu
4 lutego 2016 na 19:34
Jakubie, z niecierpliwością czekam na Twój projekt dyplomowy, mam nadzieję, że dożyje tego momentu, a ocenę projektu pozostawmy komisji.
#hatersgonnahate
Anonim temu
5 lutego 2016 na 12:09
Z tego co wiem, Jakub obronił swoją pracę magisterską ponad dwa lata temu i to na 5. Od tego czasu cały czas jest czynny zawodowo – w różnych krajach i tematach. Więc najłatwiej napisać „hatersgonnahate” trudniej przyjąć krytykę i świadomość, że niekoniecznie wszyscy uważają nasze prace za dzieło sztuki.
Anonim temu
5 lutego 2016 na 15:43
Kubuś, nie pogrążaj się…
Karina temu
5 lutego 2016 na 15:48
Kuba radze zakupic masc na bol czterech literek I zajac sie swoja 'kariera’
Anonim temu
5 lutego 2016 na 16:26
Proszę państwa – serio? Dlaczego nie potraficie wziąć udział w merytorycznej rozmowie na temat pracy tylko od razu jedziecie kogoś personalnie? To świadczy o małym polocie. Napisałam tamten komentarz, żeby pokazać że pani Oksana nie jest jedyną osobą po architekturze które się tutaj wypowiadają. Również jestem już kilka lat po studiach, a tak jak w każdej branży inny pogląd mają ludzie z danym wykształceniem bo oceniają również warsztat i zazwyczaj mają po prostu większe pojęcie o tym co się dzieje – w tym przypadku w świecie archi. A jeśli państwo komentujący nie potraficie wypowiedzieć się na temat artykułu, tylko boli was, że ktoś ma swoje zdanie i – o zgrozo – nie boi się go napisać – to po cholere opcja komentarzy? Bo to jest dopiero „#hatersgonnahate” – a nie wypowiadanie swojego zdania.
Anonim temu
6 lutego 2016 na 11:06
Kuba Daj juz sobie na luz
Jakub temu
4 lutego 2016 na 17:34
Trochę słabo oceniać projekt pod względem wizualizacji, która jest wątpliwej jakości i nie przedstawia nawet całego budynku…
Ta pani nie powinna robić sama wizualizacji, ponieważ widać, że jej to nie wychodzi. Skoro zrobiła tak wiele wizualizacji, dlaczego Redakcja pokazuje tylko jedną?
Co do architektury to ukhmm… postmodernistyczna bryła rodem z roku 1996 roku – Oskana Pan Wojciech Jarząbek byłby z Ciebie dumny!
#solpol
Rodzina Grzybowskich temu
4 lutego 2016 na 20:36
Kubuś, czy nie jesteś może czasem komuchem?
Błażejczyk Jan temu
5 lutego 2016 na 08:18
Jakubie, dziecko! Ty chyba nie masz pojecia o czym piszesz . Poczytaj o budowlach lat 90.