Połącz się z nami
„uznamska

WIADOMOŚCI

Daj się zauważyć podczas Wyjątkowego Dnia Kobiet w Świnoujściu

Opublikowano

w dniu

Prowadzisz firmę z branży kosmetycznej, spa, rozwoju osobistego, zdrowia, czy rekreacji? To wydarzenie jest dla Ciebie. Miasto Świnoujście organizuje po raz pierwszy Wyjątkowy Dzień Kobiet w gościnnych progach Hotelu Interferie.

Zapraszamy przedsiębiorców i właścicieli lokalnych firm do współorganizacji wyjątkowego wydarzenia. Będzie to czas do zaprezentowania swojej działalności, przedstawienia oferty i nawiązania nowych kontaktów. Jeśli prowadzisz działalność w branży zdrowia, beauty, rozwoju osobistego, rekreacji, zdrowej żywności, czy rodzinnych aktywności – to wydarzenie jest dla Ciebie! Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa i promocji własnych usług oraz produktów.

Udział jest bezpłatny. Wystawca we własnym zakresie przygotowuje swoje stoisko we wskazanym przez organizatora miejscu. W trakcie trwania Wyjątkowego Dnia Kobiet odbędą się warsztaty dla kobiet, inspirujące rozmowy, coś dla ciała i ducha, pyszne przekąski, pokazy sprzętu domowego i zajęcia fitness.

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 lutego. Aby wziąć udział w organizacji Wyjątkowego Dnia Kobiet, wystarczy skontaktować się z organizatorami pod numerem telefonu 91 321 56 23 lub wysłać e-mail na adres wydarzenia@um.swinoujscie.pl.

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WIADOMOŚCI

Ruszają w trasę dookoła Bałtyku. Przekazali pieniądze Towarzystwu Przyjaciół Dzieci

Opublikowano

w dniu

22 lutego 2025 roku z Hamburga wyruszy wyjątkowy rajd samochodowy – Baltic Sea Circle – Winter Edition, który potrwa do 9 marca 2025 roku. Trasa prowadzić będzie wokół Morza Bałtyckiego, a na jej szlaku znajdzie się również Polska. W rajdzie udział weźmie około 200 samochodów, a uczestnicy zmierzą się nie tylko z wymagającymi warunkami zimowymi, ale także z szeregiem zadań do wykonania, w tym akcjami charytatywnymi.

Jednym z przystanków na trasie rajdu jest Świnoujście, gdzie zorganizowano akcję charytatywną, zainicjowaną przez Burmistrz Gminy Heingsdorf Laurę Marisken. W ramach tego wydarzenia uczestnicy rajdu zostali poproszeni o wsparcie finansowe dla lokalnej placówki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (TPD).

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Świnoujściu, na zlecenie Gminy Miasto Świnoujście, prowadzi placówki wsparcia dziennego, oferując wsparcie oraz pomoc dzieciom i ich rodzinom. Darowizny przekazywane na rzecz tej organizacji przyczyniają się do realizacji licznych programów społecznych i edukacyjnych.

W czwartek miłośnicy podróży, przekazali 500 euro na rzecz placówki TPD w Świnoujściu. Darowizna ta pochodziła od organizatorów rajdu oraz Ringo Paukewadta – radnego Gminy Heringsdorf, który aktywnie wspiera lokalne inicjatywy społeczne.

Baltic Sea Circle – Winter Edition to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także wydarzenie o wymiarze społecznym i charytatywnym. Przejazd przez Polskę i akcja w Świnoujściu podkreślają międzynarodowy charakter rajdu oraz zaangażowanie uczestników w pomoc

Więcej informacji o rajdzie: Baltic Sea Circle 2025

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Odkrywamy tajemnicę łodzi, która stanęła przed świnoujskim muzeum

Opublikowano

w dniu

Czarna i tajemnicza łódź z numerem 155 na kadłubie wzbudza zainteresowanie przechodniów. Jak się okazuje, to jednoosobowa łódź podwodna zaprojektowana w latach 70. XX wieku, mająca początkowo służyć komandosom.

W sobotę miał odbyć się pokaz w wodzie, jednak z powodu zalodzenia kanału portowego odwołano dynamiczny pokaz nurkowy. Nic straconego,  o godzinie 12:00 w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu odbędzie się prelekcja na temat pojazdu, a przed budynkiem zorganizowana zostanie prezentacja łodzi, tym razem bez jej zanurzenia w wodzie. To wyjątkowa okazja dla pasjonatów historii, by z bliska przyjrzeć się tej niezwykłej maszynie.

Pojazd znany jako „Błotniak” to jednoosobowa łódź podwodna z tzw. mokrą kabiną, zaprojektowana w latach 70. XX wieku. Prototypy pojazdu stacjonowały w torpedowni na Oksywiu, tzw. Formozie, jednak projekt zakończył się niepowodzeniem.

Mimo to, jeden z prototypów udało się uratować dzięki Mariuszowi Szymańskiemu, fryzjerowi z Gdyni, który nie tylko odrestaurował pojazd, ale również przywrócił mu pełną funkcjonalność.

Mariusz Szymański, fryzjer z zawodu, a także nurek z 25-letnim stażem, jest również wynalazcą płetw składanych dla jednostek specjalnych oraz na rynek komercyjny. W 2003 roku, dzięki jego staraniom, załogowy, bojowy pojazd podwodny „Błotniak” Marynarki Wojennej odzyskał swoją pełną sprawność.

Szymański brał także udział w kilku projektach badawczo-naukowych dla służb mundurowych, m.in. w ramach systemu monitoringu portów morskich dla Akademii Marynarki Wojennej. Jego prace były opisywane w takich prestiżowych mediach jak Der Spiegel, National Geographic i Forbes. W 2023 roku na bazie prototypu „Błotniaka” zbudował nowoczesny, w pełni zanurzalny, dwuosobowy pojazd podwodny „Błotniak II”.

Ta historia to fascynujący przykład pasji i zaangażowania, które pozwoliły uratować kawałek historii oraz przywrócić do życia wyjątkowy pojazd, którego funkcjonalność przetrwała lata.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

XIV Sesja Rady Miasta Świnoujście

Opublikowano

w dniu

W dniu 27 lutego 2025 roku (czwartek) o godzinie 10:00 odbędzie się XIV sesja IX kadencji Rady Miasta Świnoujście. Obrady odbędą się w sali nr 1 Urzędu Miasta przy ul. Wojska Polskiego 1/5 – informuje Wiceprzewodniczący Rady Miasta Świnoujście Aleksander Dmowski.

PORZĄDEK OBRAD XIV SESJI IX KADENCJI RADY MIASTA ŚWINOUJŚCIE, która ma się odbyć w dniu 27 lutego 2025 r. (czwartek) o godz. 10.00 w sali nr 1 Urzędu Miasta przy ul. Wojska Polskiego 1/5:

1.   Sprawy regulaminowe.
2.   Informacja Przewodniczącego Rady o ważnych sprawach, dotyczących rady i radnych w okresie międzysesyjnym.
3.   Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym.
4.   Składanie interpelacji i zapytań radnych zgodnie z ustawą.
5.   Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w schronisku dla osób bezdomnych oraz w schronisku dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi.
6.   Podjęcie uchwały w sprawie określenia szczegółowych zasad przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze, specjalistyczne usługi opiekuńcze z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych świadczonych osobom z zaburzeniami psychicznymi oraz szczegółowych warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat, a także trybu ich pobierania oraz szczegółowych warunków przyznawania, wymiaru i zakresu usług sąsiedzkich oraz sposobu ich rozliczania.
7.   Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2025 – 2027.
8.   Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na lata 2025 – 2027.
9.   Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zasad i trybu przyznawania, wstrzymywania oraz pozbawienia stypendiów sportowych.
10.    Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji udzielanych publicznym szkołom i niepublicznym przedszkolom, innym formom wychowania przedszkolnego, szkołom, w tym szkołom podstawowym, w których zorganizowano oddział przedszkolny i placówkom prowadzonym na terenie Gminy Miasto Świnoujście, trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystania tych dotacji oraz terminu i sposobu rozliczenia ich wykorzystania.
11.    Zapoznanie ze sprawozdaniem z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Miasto Świnoujście w roku 2024.
12.    Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego pomiędzy Gminą Miasto Świnoujście a Gminą Międzyzdroje na realizację zadań z zakresu publicznego transportu zbiorowego.
13.  Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wprowadzenia Regulaminu Cmentarzy Komunalnych w Świnoujściu.
14.  Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do Stowarzyszenia o nazwie Związek Miast i Gmin Morskich.
15.  Podjęcie uchwały w sprawie uznania skargi za bezzasadną.
16.  Zapoznanie z informacją o stanie bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej za rok 2024.
17.  Zapoznanie ze sprawozdaniem z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w 2024 roku.
18.  Wolne wnioski w sprawach związanych z wykonywaniem funkcji radnego.
19.  Zamknięcie obrad.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Miasto sprzedaje działkę przy ul. Barlickiego. Dziś jest tam dziki parking

Opublikowano

w dniu

Prezydent Miasta Świnoujście ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości przy ul. Norberta Barlickiego 21-21a.

To okazja dla inwestorów poszukujących perspektywicznych terenów pod rozwój działalności. Działka nr 288 o powierzchni 4 590 m², położona jest w prawobrzeżnej części miasta w dzielnicy Warszów.

Teren przewidziany jest pod funkcje usługowe, w tym handel, gastronomię, biura, hotele oraz zamieszkanie zbiorowe. Działka znajduje się na obszarze objętym programem rewitalizacji, co może otworzyć drogę do dodatkowych środków wsparcia dla inwestorów. Nieruchomość posiada dostęp do sieci energetycznej, wodno-kanalizacyjnej oraz telekomunikacyjnej.

Cena wywoławcza: 3 500 000 zł netto (+23% VAT).
Termin przetargu: 4 kwietnia 2025 r. o godz. 10:00 w sali 130 Urzędu Miasta Świnoujście (ul. Wojska Polskiego 1/5).
Wadium: 250 000 zł, wpłata do 31 marca 2025 r.
Minimalne postąpienie: 1% ceny wywoławczej.
Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Ewidencji i Obrotu Nieruchomościami Urzędu Miasta Świnoujście (tel. 91 327-86-22, e-mail: wen@um.swinoujscie.pl).

Link do ogłoszeń: https://www.swinoujscie.pl/pl/artykul/96/1085/nieruchomosci-do-przetargu

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Ruszają konsultacje społeczne dotyczące Osiedla Zachodniego

Opublikowano

w dniu

Urząd Miasta Świnoujście zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących utworzenia nowej jednostki pomocniczej – Osiedle Zachodnie. Konsultacje odbędą się w dniach 20–28 lutego 2025r., a ich celem jest uzyskanie aktualnej informacji na temat poziomu społecznego poparcia dla tej inicjatywy.

Konsultacje zostaną przeprowadzone w kilku formach:

  • bezpośrednie spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się 20 lutego 2025r. w szkole podstawowej i liceum Fundacji „Logos”,
  • elektroniczna ankieta, dostępna na stronie internetowej Miasta: https://www.swinoujscie.pl/pl/news/content/20799,
  • przesyłanie opinii drogą mailową na adres: konsultacje@um.swinoujscie.pl,
  • dostarczenie uwag w formie pisemnej do Urzędu Miasta Świnoujście (ul. Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście, pokój 202),
  • przesyłanie uwag pocztą na adres Urzędu Miasta Świnoujście z dopiskiem „Konsultacje społeczne”.

Jednostki pomocnicze w formie osiedla mogą zajmować się wszystkimi sprawami publicznymi o znaczeniu lokalnym, które nie są zastrzeżone dla innych organów na mocy ustaw, Statutu Miasta czy uchwał Rady Miasta.

Zarząd osiedla może dbać o potrzeby mieszkańców, wspierać inicjatywy poprawiające warunki życia oraz zapobiegać ich pogorszeniu.

Decyzje podejmowane przez organy Miasta lub jego jednostki organizacyjne, dotyczące istotnych spraw Osiedla, będą wymagały wcześniejszego uzyskania opinii jego przedstawicieli. Dotyczy to m.in.: miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Osiedla, lokalizacji inwestycji i ich wpływu na środowisko, planów budowy i przebudowy dróg, ulic oraz ich oświetlenia, terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych, tras i rozkładu jazdy komunikacji miejskiej.

Zachęcamy mieszkańców do aktywnego udziału w konsultacjach i wyrażenia swojej opinii na temat powołania Osiedla. Wasz głos ma znaczenie!

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

To najlepsza aplikacja do parkowania z Kartą Wyspiarza

Opublikowano

w dniu

Kierowcy ze Świnoujścia parkujący za darmo mogą uprość sobie życie i korzystać z aplikacji zamiast drukować bezpłatne bilety w parkomacie.

Aplikacja Flowbird pozwala skorzystać z bezpłatnego parkowania w 3 prostych krokach. Wystarczy włączyć GPS w telefonie a aplikacja sama rozpozna miejsce, w którym parkujesz i wskaże taryfę.  Będziemy  przypominać o trwającym parkowaniu tak byś znał dokładny czas parkowania. 

Przez aplikację można rozpocząć lub przedłużyć parkowanie z dowolnego miejsca, w aplikacji i przez stronę www.

Bezpłatny bilet parkingowy zostanie zapisany w sekcji „historia biletów”. Znajdziesz tam również przegląd wszystkich swoich aktywnych i historycznych płatności parkingowych. Kontrolerzy są w stanie sprawdzić czy zapłaciłeś za parking sprawdzając elektronicznie numer rejestracyjny.

Strefa Płatnego Parkowania jest płatna 5 dni w tygodniu. W mieście funkcjonują także Miejskie Parkingi Niestrzeżone płatne przez 7 dni w tygodniu.

Czytaj dalej
Reklama
Reklama
Reklama „sofa"

OGŁOSZENIA DROBNE

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524