Połącz się z nami
„uznamska

WIADOMOŚCI

Wolontariat i współczesne wyzwania w Świnoujściu

Opublikowano

w dniu

Udało się! Stowarzyszenie Kierunek Świnoujście i fundacja Speak Up zorganizowali owocną debatę poświęconą wolontariatowi. Prelegenci byli w formie, a każdy wniósł sporo doświadczenia związanego z wolontariatem i pomocą innym. Frekwencja dopisała, a te dwie godziny dyskusji były po brzegi wypełnione treścią.

Tematem debaty były współczesne wyzwania z jakimi musi zmierzyć się wolontariat. Z naszego zaproszenia do dyskusji skorzystali: Marek Krawczyk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Społeczeństwa Obywatelskiego, Agnieszka Kosińska – przedstawicielka ruchu Polska 2050, Jan Borowski – Stowarzyszenie Kierunek Świnoujście, Kasia Michałek, przedstawicielka Stowarzyszenia POLITES, Paweł Szczyrski, członek Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Spotkanie sprawnie poprowadził również mający spore doświadczenie w wolontariacie Michał Głuszyk. Ten bogaty zestaw prelegentów jest o tyle istotny, że były to osoby znające wolontariat od podszewki, zarówno pod kontem organizacyjnym, jak i samego działania – dlatego dyskusja była owocna i zaprowadziła do ciekawych wniosków.

Jedną z ważniejszych kwestii jest siła wolontariatu w Polsce, a ta w porównaniu z innymi państwami jest imponująca i co ciekawe stanowi istotny wkład w naszą gospodarkę. – Szacuje się, a są to dane Głównego Urzędu Statystycznego, że wolontariat może stanowić nawet 4 procent PKB, to znaczy, że jest to bardzo ważna gałąź w naszym kraju. Dlatego też jako jedyny kraj w Europie mamy ministra ds. społeczeństwa obywatelskiego. Naszym zadaniem jest wspieranie najważniejszych inicjatyw obywatelskich, a do takich z pewnością należy wolontariat. Dlatego chcemy przekazywać na inicjatywy oddolne coraz więcej środków i wspierać ten aspekt w kraju – wskazywał minister M. Krawczyk. Jak celnie zauważał Paweł Szczyrski z Zachodniopomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego musimy wyposażyć system w bezpieczniki, które pozwolą na ochronę wolontariuszy. – Nie możemy dopuszczać do sytuacji, w których wolontariusze są wykorzystywani, albo ktoś traktuje sobie wolontariuszy jako tanią siłę roboczą, której nigdzie się nie wlicza. Wolontariusze pracują bezpłatnie, to prawda, ale ich praca najczęściej jest łatwa do wyliczenia i przeliczenia na realne środki i nie wolno o tym zapominać. Często w projektach wójtów czy burmistrzów słyszę – wpiszcie, że potrzebujecie X tysięcy złotych, ale nie wpisujcie we wkład własny pracy wolontariuszy, a często jest to ponad połowa pieniędzy jaka może być zainwestowana w przedsięwzięcie – wskazywał P. Szczyrski.

Kolejnym ważnym segmentem jaki poruszyli prelegenci są bonusy dla wolontariuszy jako zachęta do działań. Niema nic złego w docenianiu wolontariuszy także w ten sposób zauważała Kasia Michałek z Politesu. Jako przykład wskazywała choćby krwiodawców i zniżki na przejazdy jakie otrzymują. Wiadomo, że wolontariat to praca za darmo, ale dlaczego ma być na darmo? Tu potrzebne są oczywiście odpowiednie regulacje prawne, które tę pracę będą honorować. Z kolei Agnieszka Kosińska przedstawicielka ruchu Polska 2050wskazywała, że do wolontariatu trzeba zachęcać wszystkich bez podziału na kategorie wiekowe. – Najważniejsze, żeby z wolontariatu uczynić coś co jest cool, co nie tylko opłaca się mentalnie, ale jest społecznie doceniane. Bo to, że jest to ważne my wiemy, ale chodzi o to, by to uczucie, że jest to ważna misja było powszechne. Żebyśmy wiedzieli, że pomaganie innym gdy możemy to robić jest czymś normalnym, naturalnym – wskazywała A. Kosińska.

Lokalną syntezę odnośnie wolontariatu wykazał Jan Borowski członek Kierunku Świnoujście, a zarazem miejski radny, czyli osoba, która de facto z dwóch stron obserwuje i uczestniczy w wolontariacie. – Bardzo dobre rezultaty daje sytuacja, w której samorządowcy angażują się w wolontariat nie tylko z gabinetów, ale także uczestnicząc w tym wolontariacie, nie tylko robiąc sobie zdjęcia, ale też aktywnie. To oddziałuje i zachęca mieszkańców danej społeczności do działania. Choćby w takich spotkaniach jak to dzisiejsze, ale także w różnych akcjach. To duże wsparcie dla organizacji, które wdrażają wolontariat – zauważał J. Borowski.

Na przykładnie hospicjum wykazano w jaki sposób osoby koordynujące wolontariat wspierają funkcjonowanie różnych instytucji. Takie osoby są wspierane finansowo, bo pracują na pełen etat, ale organizując prace kilkudziesięciu wolnatariuszy mogą dać instytucji nawet 4 razy większy zysk.

Jak podkreślali wolontariusze, sama praca „za darmo” tak naprawdę pracą za darmo nie jest. – Dla mnie to jest super, że mogę komuś pomagać i w zasadzie powinno być to normalne, że pomagamy innym, nawet nie dla nich, bo ja w moim pomaganiu biorę dla siebie więcej niż daję takie mam wrażenie. Nigdzie indziej nie spełnię tej potrzeby jaką daje mi wolontariat i możliwość pomocy innym – mówiła Julita ze Szczecina dodając niezwykle istotny głos z Sali.

Konkluzją dyskusji były fakty, wolontariat stanowi istotny wkład w nasze codzienne życie, nawet tam gdzie go nie dostrzegamy. Jako Państwo i organizacje musimy te wysiłki wspierać, a nie gasić i tu powinniśmy wspólnie, obywatelsko współpracować.

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

WIADOMOŚCI

Wspólnie nagrali kolędę „Przybieżeli do Betlejem”

Opublikowano

w dniu

Prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska wraz zastępcami: Arkadiuszem Mazepą oraz Romanem Kucierskim, skarbnikiem Iwoną Górecką Sęczek i sekretarzem Gabrielą Flis – Niśkiewicz nagrali kolędę. Pomogły dzieci z przedszkola nr 10 „Kolorowy Świat” oraz muzycy z Orkiestry Wojskowej w Świnoujściu.

Kolędę w wykonaniu władz miasta po raz pierwszy mogli zobaczyć świnoujścianie uczestniczący na pl. Wolności w jarmarku świątecznym. To tam po raz pierwszy odtworzoną kolędę na telebimie.

Kolędę nagrano w sali prób Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia. Za aranżację odpowiadał Grzegorz Kołodziejczak, o dźwięk zadbał Mateusz Czop z MDK, a o video Tomasz Sawicki.

Przybieżeli do Betlejem to polska kolęda datowana na XVII wiek. Tekst łącznie z melodią pojawił się po raz pierwszy w wydanym przez ks. M. Mioduszewskiego w 1843 roku zbiorze „Pastorałki i kolędy z melodyjami”. Obowiązujący współcześnie w kościele zapis znalazł się w „Śpiewniczku” ks. Jana Siedleckiego z 1878 roku.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Zimowy piknik na plaży w Świnoujściu. Będą ogniska i kiełbaski

Opublikowano

w dniu

Foto: Pixa

Chcesz spędzić czas w gronie przyjaciół i rodziny na świnoujskiej plaży? Mamy dla Ciebie idealną propozycję. Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zaprasza na Zimowy Piknik na plaży, który odbędzie się w sobotę, 28 grudnia, na plaży w Świnoujściu.

W godzinach od 15:00 do 18:00 przy Centrum Ratowników (wejście na plażę nr 12, przedłużenie ul. Powstańców Śląskich) rozpalimy dwa ogniska, które stworzą wyjątkową atmosferę zimowego spotkania. To świetna okazja, aby na chwilę oderwać się i cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu w otoczeniu natury.

Pracownicy OSiR Wyspiarz rozpalą dwa ogniska, przy których każdy będzie mógł upiec kiełbaski. Możesz przyjść z własną kiełbasą, ale jeżeli nie masz nic do grillowania, nic straconego – będzie także możliwość zakupu kiełbasek na miejscu.

Zimowy piknik na plaży to nie tylko ognisko, ale także świetna zabawa. W tle usłyszymy energetyczne rytmy, dzięki muzyce na żywo, którą zapewni DJ. 

Pamiętaj! Zabierz ze sobą ciepłe ubrania, które ochronią Cię przed nadmorskim wiatrem.

Informacje praktyczne:

  • Miejsce: Świnoujska plaża, wejście na plażę nr 12 (przedłużenie ul. Powstańców Śląskich).
  • Czas: 28 grudnia, w godzinach od 15:00 do 18:00.
  • Dojazd autobusami: A, B, 66.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Rok 2024 na zachodniopomorskich drogach krajowych

Opublikowano

w dniu

Rekordowe blisko 10 miliardów złotych – taka jest wartość inwestycji o łącznej długości 233 km, które są w realizacji na koniec 2024 roku na zachodniopomorskich drogach krajowych. Było to możliwe w dużej mierze dzięki podpisaniu w 2024 roku kolejnych umów na realizację inwestycji – sześciu odcinków S10 od Stargardu do Wałcza i czterech obwodnic o łącznej wartości 3,84 mld zł.

W roku 2024 oddaliśmy też do ruchu trzy nowe trasy – połączenie DK11 z S6 w Kołobrzegu, ostatni fragment obwodnicy Koszalina na S6 i obwodnicę Gryfina na DK31. Na koniec roku ogłosiliśmy również przetarg na realizację Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu S6 – trasy z najdłuższym tunelem drogowym w Polsce. 

Drogi oddane do ruchu w 2024 roku

Pierwszą z zakończonych w 2024 roku inwestycji był odcinek DK11 od ronda Janiska (im. Jerzego Patana) w Kołobrzegu do węzła Kołobrzeg Wschód na S6. Dwujezdniowa trasa o długości 1,5 km była kluczowa dla dopełnienia układu komunikacyjnego w Kołobrzegu. Oddanie drogi w marcu tego roku oznaczało zmianę przebiegu DK11 – przejęcie przez GDDKiA wybudowanych przez samorząd fragmentów obwodnicy Kołobrzegu prowadzących do portu oraz utratę kategorii drogi krajowej przez dotychczasową DK11 Kołobrzeg – Koszalin.

Od połowy czerwca kierowcy mogą ominąć Koszalin drogą ekspresową S6. Było to możliwe dzięki oddaniu do ruchu ostatniego odcinka obwodnicy o długości 4,6 km od węzła Koszalin Wschód do węzła Sianów Zachód, w tym estakady o długości 800 m poprowadzonej nad linią kolejową Koszalin – Słupsk i obszarem o skomplikowanej budowie podłoża.

Obwodnica Gryfina w ciągu DK31 została uruchomiona 17 grudnia. To pierwsza zakończona inwestycja z rządowego Programu budowy 100 obwodnic na Pomorzu Zachodnim. Jednojezdniowa droga o długości 5,6 km od wschodu omija Gryfino, wyprowadzając z miasta ruch tranzytowy w kierunku Chojny.

Kontynuacja budowy S3 i S6

W 2024 roku zrealizowany został znaczący zakres prac budowlanych na S3 Świnoujście – Troszyn. Obecnie na większości tej trasy kierowcy jeżdżą już jedną z jezdni przyszłej dwujezdniowej drogi ekspresowej. W I kwartale przyszłego roku planowane są kolejne zmiany organizacji ruchu. Przejazd drogą będzie stopniowo udrażniany – zwłaszcza w rejonie Świnoujścia, Wolińskiego Parku Narodowego i miejscowości Dargobądz. Całkowite oddanie trasy planowane jest w II kwartale przyszłego roku.

Od 2023 roku budujemy S6 od końca obwodnicy Koszalina i Sianowa do początku obwodnicy Słupska. Realizacja drogi o długości 46 km jest już dość zaawansowana. Na wielu jej odcinkach wykonano już warstwy bitumiczne nawierzchni. Zakończonych jest też większość prac przy obiektach mostowych, w tym nasunięte są oba przęsła mostu na rzece Wieprza w rejonie Sławna o długości 222 metrów. Zakończenie inwestycji planowane jest w IV kwartale przyszłego roku. 

Start robót na S11 Bobolice – Szczecinek

Nową inwestycją, dla której w 2024 roku ruszyły roboty, jest odcinek drogi ekspresowej S11 od końca oddanej do ruchu w ubiegłym roku S11 Koszalin – Bobolice do początku funkcjonującej od 2019 roku obwodnicy Szczecinka. Prace przy budowie drogi o długości 24,5 km ruszyły wiosną tego roku. Trwa budowa mostów i wiaduktów, wzmacnianie podłoża oraz powstają nasypy i wykopy. Wykonano też pierwsze fragmenty podbudów z kruszywa. Na placu budowy pojawiła się wytwórnia mas bitumicznych. W przyszłym roku zaczną powstawać już nawierzchnie drogowe. Zakończenie prac planowane jest w 2026 roku. 

Droga S10 połączy Szczecin z Piłą

Droga ekspresowa S10 na odcinkach łączących Szczecin z Piłą wkroczyła w 2024 roku w fazę realizacji. Podpisaliśmy umowy na zaprojektowanie i budowę sześciu odcinków na terenie województwa zachodniopomorskiego łączących Stargard z Wałczem oraz odcinek Wałcz – Piła na terenie Wielkopolski (realizowany przez Oddział GDDKiA w Poznaniu). Do kompletu brakuje jeszcze ostatniego odcinka (Szczecin Kijewo – Szczecin Zdunowo), gdzie po wyroku sądowym musieliśmy wykluczyć jednego z oferentów i ponownie zbadać oferty (w ostatnich dniach wybraliśmy tu ofertę najkorzystniejszą). Umowę na ten odcinek powinniśmy podpisać w I kwartale przyszłego roku W 2028 roku planowane jest zakończenie realizacji całej S10 Szczecin – Piła. 

Kolejne obwodnice z Programu budowy 100 obwodnic w realizacji

W kwietniu przyszłego roku planujemy zakończenie realizacji obwodnicy Szczecinka w ciągu DK20. Kolejne inwestycje przeszły w tym roku do realizacji. Podpisaliśmy umowy na zaprojektowanie i budowę czterech innych obwodnic – Szwecji, Rusinowa i Wałcza na DK22 oraz Stargardu na DK20. Dla obwodnicy Szwecji przygotowano już projekt budowlany i w grudniu złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Dla obwodnicy Kołbaskowa w ciągu DK13 pod koniec września ruszył przetarg na budowę. Inwestycja będzie realizowana wspólnie z II etapem obwodnicy Przecławia i Warzymic (nowy węzeł łączący A6 z DK13). Natomiast w dniu 20 grudnia wystartował przetarg na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Złocieńca w ciągu DK20.

Dla obwodnicy Człopy w ciągu DK22, w związku z rozstrzygnięciem sądu, wymagane jest ponowne uzyskanie decyzji środowiskowej. 

Przetargi na nowe inwestycje

We wrześniu tego roku wystartował przetarg na budowę II etapu obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu DK13, czyli nowego węzła łączącego autostradę A6 z przyszłą Zachodnią Obwodnicą Szczecina i DK13. Przetarg ten obejmuję również budowę obwodnicy Kołbaskowa w ciągu DK13 oraz infrastruktury drogowej na granicznym odcinku autostrady A6. 20 grudnia poznaliśmy oferty wykonawców. W przyszłym roku powinniśmy podpisać umowę i rozpocząć roboty, które mają się zakończyć w 2028 roku.

W października proces przetargowy ruszył również dla obwodnicy Bobolic w ciągu DK25. Nowa trasa o długości 1,1 km od południa ominie miasto. W połowie grudnia poznaliśmy oferty wykonawców, które obecnie są sprawdzane i oceniane. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest na koniec 2027 roku.

Rok 2024 był kluczowy pod względem doprowadzenia do finału procesu przygotowawczego dla inwestycji, które będą wieńczyły układ dróg szybkiego ruchu Pomorza Zachodniego – Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu S6. Odebraliśmy projekt budowlany, czyli szczegółową dokumentację dla wszystkich trzech odcinków realizacyjnych trasy o łącznej długości 50 km. Na koniec września zostały złożone wnioski o wydane decyzji ZRID. Trwa również uzyskiwanie decyzji ZRID dla powiązanej z nową S6 obwodnicy Mierzyna w ciągu DK10, wspólnej inwestycji GDDKiA i miasta Szczecin.

Milowy krok dla Zachodniej obwodnicy Szczecina nastąpił 17 grudnia, gdy wystartowały postępowania przetargowe na realizację. W przyszłym roku planujemy podpisanie umów. Odcinki Kołbaskowo – Police powinny być zakończone w 2028 roku, a odcinek Police – Goleniów, w ramach którego powstanie tunel o długości 5 km, będzie gotowy w 2032 roku. 

Inwestycje na sieci drogowej

Poza obwodnicami i drogami ekspresowymi realizujemy również inne zadania inwestycyjne na drogach krajowych. Pod koniec października podpisaliśmy umowę na kompleksową przebudowę DK22 na odcinku Ostrowiec – Szwecja o długości 2,9 km. Zostanie tam wykonana nowa nawierzchnia dostosowana do obciążenia 11,5 t/oś, przebudowa skrzyżowania i wybudowana wzdłuż drogi ścieżka pieszo-rowerowa. Trasa ma być gotowa na koniec 2026 roku. Prowadzone są też prace przygotowawcze dla przebudowy pozostałych odcinków DK22 w woj. zachodniopomorskim. W 2024 roku ogłosiliśmy również przetargi na opracowanie dokumentacji dla przebudowy DK25 od Bobolic do Białego Boru. Oferty wybraliśmy w grudniu, w przyszłym roku ruszą tu prace przygotowawcze.

Rok 2024 był również czasem finalizacji zdecydowanej większości zadań z Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Od 2021 roku doświetliliśmy około 600 przejść dla pieszych – niemal wszystkie na zachodniopomorskich drogach krajowych. Program obejmował również między innymi 24 chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe, siedem sygnalizacji i 8 wysp spowalniających i azyli. Kilka zadań, w tym ścieżki pieszo-rowerowe wzdłuż DK10 Łowicz Wałecki – Mirosławiec, DK25 Bobolice – Porost czy spowolnienie ruchu drogowego w Siemczynie przy DK20 będą jeszcze kończone w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Źródło: GDDKiA Szczecin

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Rowerzyści mogą znowu korzystać z promów Karsibór

Opublikowano

w dniu

Dyrektor Urzędu Morskiego zatwierdził Instrukcję Bezpiecznej Obsługi Statku dla promów Karsibór II i Karsibór III. To oznacza, że rowerzyści mogą korzystać z przeprawy i kontynuować jazdę po szlaku oraz ścieżce rowerowej do atrakcji turystycznych na Karsiborze.

W związku z tym, że promami Karsibór przewożone są materiały niebezpieczne, według instrukcji, rowerzyści w trakcie załadunku promu wprowadzani są do zamkniętego pomieszczenia pasażerskiego. Opuszczenie promu odbywa się w następującej kolejności: pierwsze prom opuszczają cysterny, a dopiero później rowerzyści.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Przedświąteczny 377. parkrun Świnoujście

Opublikowano

w dniu

W sobotni poranek, 21 grudnia 2024 roku, odbył się ostatni przedświąteczny parkrun Świnoujście. Mimo deszczowej i mokrej aury uczestnicy poczuli świąteczną atmosferę dzięki bożonarodzeniowym dekoracjom, muzyce oraz poczęstunkowi przygotowanemu przez Anetę, Beatę, Agnieszkę, Julię i Andre, za co serdecznie dziękujemy.

Punktualnie o godzinie 9 rano na trasę wyruszyło 45 uczestników, w tym zaprzyjaźniona grupa biegaczy z Laufmützen Usedom. Najlepszym biegaczem okazał się Mariusz Helt z czasem 19 minut i 47 sekund, zawodnik Floty Świnoujście. Drugie miejsce zajął Robert Cypryjański z wynikiem 21 minut i 24 sekund, a trzecie Krzysztof Wytwicki, który uzyskał czas 21 minut i 54 sekundy, poprawiając swój rekord.

Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Filipowicz z czasem 25 minut i 22 sekund. Drugie miejsce zajęła Karina Mikulska-Gawle z wynikiem 27 minut i 8 sekund, a trzecia na mecie zameldowała się Christina Kämmerer z czasem 27 minut i 23 sekund.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i składamy podziękowania wolontariuszom, których zaangażowanie umożliwiło organizację biegu.

Z okazji nadchodzących świąt życzymy radosnych i spokojnych chwil w gronie najbliższych oraz wielu sukcesów w nadchodzącym roku.

Zespół parkrun Świnoujście
Notatka: Kasia Cypryjańska
Foto: Marcin Ruciński

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Magda Karpińska, Lena Szepke i Rafał Kowalczyk Medalistami Halowego Mityngu Lekkoatletycznego w Neubrandenburgu

Opublikowano

w dniu

W  dniu 21 grudnia 2024 r., Ośrodek  Sportu i Rekreacji  „Wyspiarz” zorganizował wyjazd, dla zawodników sekcji lekkoatletycznej OSiR „Wyspiarz”,  na Halowy Mityng lekkoatletyczny w Neubrandenburgu.

Hala sportowa w Neubrandenburgu należy do najbardziej nowoczesnych obiektów w Niemczech i jest ośrodkiem przygotowań olimpijskich niemieckich lekkoatletów.

Start w hali ośrodka przygotowań olimpijskich  miał charakter treningowy i był nagrodą dla zawodników klubu za zaangażowanie i systematyczny udział w treningach.

Sportowo tegoroczne zawody stały na bardzo wysokim poziomie, startowali najlepsi zawodnicy  z klubów okręgu Pomorze Przednie – Meklemburgia, okręg Berlin, okręg Rostock oraz z wielu klubów województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego.
Nasi zawodnicy, jak zawsze dali z siebie 100% normy i godnie reprezentowali nasze miasto i swój klub. Większość zawodników ustanowiła rekordy życiowe i uplasowała się na wysokich pozycjach w swoich kategoriach wiekowych.

Znakomicie spisali się:

  • Magda Karpińska zajmując I miejsce w biegu na dystansie 800m w kategorii U20 z rekordem życiowym 2.29.17,
  • Lena Szepke, która uplasowała się na II miejscu w kategorii U18, pokonując poprzeczkę na wysokości 155 cm,
  • Rafał Kowalczyk zajmując III miejsce w biegu na 800 m w kategorii U15 ustanawiając rekord życiowy z wynikiem 2,09,36
  • Julia Jagusz w kategorii U14, która debiutowała w biegu na 60m przez płotki, zajęła 9 miejsce, do finału zabrakło zaledwie 1 dziesięciotysięczna sekundy, zaś w biegu na 60m zwyciężyła w finale B z bardzo dobrym wynikiem 8.28s, ustanawiając rekord życiowy.
  • Szymon Pastuszka w kategorii U14 awansował do finału B i z rekordem życiowym 8.19 zajął 4 miejsce
  • Kacper Komar w biegu na dystansie 60m z wynikiem 8.34 w kategorii U14 (rż)
  • Aleksandra Pancer w biegu na dystansie 60m z wynikiem 8.71 w kategorii U14 (rż)
  • Fabio Baldi w biegu na dystansie 60m z wynikiem 8.36 w kategorii U14 (rż)
  • Adam Grudzień w biegu na dystansie 200 m w kategorii U18 z wynikiem 24,78
  • Justyna Guzenda w biegu na dystansie 200m z wynikiem 28.89 w kategorii U20
  • Natalia Koszykowska w biegu na dystansie 200m z wynikiem 33.18  w kategorii U20
  • Dominik Wencelis w biegu na dystansie 200m z wynikiem 28.11 w kategorii U20 (rż)Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów sportowych i życzymy wytrwałości.
    Następny start już 18 stycznia 2025 roku, w najnowocześniejszej hali sportowej w Polsce – Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu

OSiR „Wyspiarz”

Czytaj dalej
Reklama „sofa"

OGŁOSZENIA DROBNE

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524