Połącz się z nami
„uznamska

WIADOMOŚCI

W środę blokady dróg w całej Polsce. Rolnicy zjednoczeni w proteście

Opublikowano

w dniu

Foto: Wojciech Basałygo

Organizatorzy rolniczego protestu szacują, że w środę drogi w Polsce będą zablokowane w co najmniej 250 miejscach. Podkreślają, że w akcji uczestniczą nie tylko najważniejsze związki rolnicze, ale też dołączają do niego spontanicznie kolejni uczestnicy.

W całej Polsce odbędą się protesty rolników, którzy sprzeciwiają się wprowadzaniu Zielonego Ładu i napływowi towarów z Ukrainy. Środowa akcja ma mieć przede wszystkim formułę „przejazdową”. Od późnego ranka do późnego popołudnia traktory i inne wolno przemieszczające się maszyny, a nawet piesi przechodzący przez pasy, mają zablokować setki dróg.

Tomasz Obszański z NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” przekazał PAP najważniejsze postulaty protestujących.

„Polskie rolnictwo niszczą Zielony Ład i ekoschematy, biurokratyczne procedury narzucane przez Unię Europejską. Dobija je zalew zboża i innych produktów spożywczych sprowadzanych bez cła z Ukrainy” – powiedział. „Brak nam handlu i przetwórstwa, bez których rolnictwo nie może być ekonomicznie opłacalne. Chodzi też o dopłaty do paliw rolniczych” – wyliczał.

Dodał, że protest jest też w obronie rolników z Piotrkowa Trybunalskiego niesłusznie jego zdaniem oskarżanych o wywieranie wpływu na lekarzy weterynarii w celu uzyskania świadectw zdrowotnych dla zwierząt. Obszański oszacował liczbę blokad w całym kraju na ok. 250.

W woj. warmińsko-mazurskim akcja protestacyjna zaplanowana jest w środę w około 20 lokalizacjach. Olsztyńska GDDKiA poinformowała PAP, że związane z tym utrudnienia mogą występować na drogach krajowych: nr 16 w okolicy Sorkwit i Bagienic do ronda w Marcinkowie, S7 przy węźle Miłomłyn i w Rychnowie, dk nr 53 i 59 w Rozogach, dk 15 między Bratianem a Nowym Miastem Lubawskim oraz na dk 51 w Dobrym Mieście, gdzie protestujący mają przechodzić po przejściu dla pieszych.

W woj. kujawsko-pomorskim protest rolników zaplanowano na dk 25 w miejscowości Gniewkówiec k. Inowrocławia (gm. Złotniki Kujawskie). Odbędzie on na skrzyżowaniu dk 25 z drogą wojewódzką nr 246 i ma potrwać od godziny 12 do 14. Bydgoski oddział GDDKiA wskazuje, że utrudnienia mogą wystąpić także na dk 25 w m. Przepałkowo oraz w Sępólnie Krajeńskim. Protest rolników woj. śląskiego zaplanowany jest m.in. na DK45 w Raciborzu.

W Łódzkiem przejazd ciągników wyruszy ok. godz. 11 z Piotrkowa Trybunalskiego, w związku z czym należy spodziewać się utrudnień w samym mieście oraz na drodze krajowej nr 12. Jak poinformował piotrkowski magistrat trasa przejazdu kolumny w mieście obejmie ulice: Kasztelańską, Łódzką, Wojska Polskiego, Jerozolimską, al. Kopernika, al. Piłsudskiego, Al. Armii Krajowej mogąc spowodować czasowe utrudnienia w ruchu. Następnie rolnicy pojadą dk12 w kierunku Sulejowa. Organizatorzy przewidują udział w proteście ok. 200 osób i 70 ciągników rolniczych. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 14.

Na Lubelszczyźnie akcje protestacyjne planowane są w 17 miejscach, jednak nie wszędzie będą występować utrudnienia w ruchu. Całkowite zablokowanie drogi przewidziano na dk 12 w Janowie (pow. chełmski) oraz na drodze wojewódzkiej nr 835 przed miejscowością Księżpol (pow. biłgorajski) na moście nad rzeką Tanew. Z kolei na dk 19 w Borkach (pow. radzyński) blokowany będzie jeden pas ruchu w kierunku Radzynia Podlaskiego. W pozostałych miejscach planowane są m.in. przejazdy ciągników rolniczych (np. Zamość, Ryki), zgromadzenia przy poboczach dróg.

W woj. pomorskim akcja protestacyjna zostanie przeprowadzona na dk6 w miejscowości Reblinko (protest na działce sąsiadującej z drogą) i Sąborze, gdzie odbędzie się przejazd pojazdów rolniczych z Sąborza do węzła Redzikowo i z powrotem. Protest będzie odbywał się także na dk22 i dk25 w Człuchowie oraz na dk55 w kierunku Malborka. Rolnicy przejadą z Czernina (DW517) przez Sztum w kierunku Malborka na parking zlokalizowany przy drodze krajowej nr 55. Następnie po ok. 1,5 godz. postoju planowany jest powrót tą samą trasą. Utrudnień należy spodziewać się również na dk91 w Czarlinie i Gniewie.

W woj. wielkopolskim akcja protestacyjna zaplanowana jest na dk 12 w Kucharach w powiecie pleszewskim i kilkunastu innych miejscach, m.in. na drodze krajowej nr 11 w Nowym Mieście nad Wartą (pow. średzki) czy w Budzyniu (pow. chodzieski). Z kolei na północy regionu policja ostrzega przed utrudnieniami, jakie w związku z rolniczymi demonstracjami, między godz. 11 a 18, mogą wytępić na drodze krajowej nr 10 pomiędzy Piłą a miejscowością Kosztowo. Na stronie internetowej pilskiej komendy, w związku ze środowym protestem, prezentowane są alternatywne trasy dla kierowców korzystających dk nr 10.

Na północnym Mazowszu rolnicy mają protestować w środę na drodze krajowej nr 10 w Płońsku, na drodze krajowej nr 62 w rejonie Cekanowa i Słupna pod Płockiem oraz na pobliskiej drodze wojewódzkiej 567 w okolicy miejscowości Woźniki Paklewy, pod Przasnyszem i Makowem Mazowieckim na drodze krajowej nr 57, a także w Pułtusku i na tamtejszej drodze krajowej nr 61. Mazowiecka GDDKIA ostrzega też przed utrudnieniami na DK63 (Nur), DK2 (Zbuczyn), DK2 (Trzebucza gm. Grębków), DK79 Lipsko.

W Zachodniopomorskiem akcja protestacyjna zaplanowana jest m.in. na dk20 w pobliżu Chociwla, dk10 w okolicy Suchania i Recza oraz na dw122, gdzie po godz. 12 kolumna pojazdów przejedzie od remizy OSP w Baniach do Pyrzyc, a następnie do węzła Parnica (wjazd na S3).

W województwie świętokrzyskim protesty rolników mają się odbyć w m.in. na rondzie w Nagłowicach na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 78 z drogą wojewódzką nr 742, wspólny odcinek dróg krajowych 74 i 9 w Opatowie, w Pińczowie na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 766 i 767 oraz w Bodzechowie na drodze krajowej nr 9.

Na Podkarpaciu akcja protestacyjna zaplanowana jest w Medyce na dk 28 oraz Jarosławiu na dk 94. W Medyce protest rozpocznie się o godz. 11, rolnicy następnie przejadą w stronę Przemyśla i będą poruszać się po mieście, w kolumnach po 5 ciągników. Protest ma potrwać do godz. 12. Natomiast protest w Jarosławiu rozpocząć ma się o godz. 12. Rolnicy mają poruszać się po mieście. Utrudnienia potrwają do godz. 14.

W województwie dolnośląskim utrudnienia w związku z rolniczymi protestami mogą wystąpić m.in. na trzech odcinkach drogi krajowej nr 5 – pomiędzy miejscowościami Wichrów – Osiek, pomiędzy rondami w Strzegomiu i Dobromierzu oraz w rejonie węzła Kostomłoty na A4. Rolnicy zapowiadają również protesty na drodze krajowej nr 8 – pomiędzy Kobierzycami a Jordanowem Śląskim, Przerzeczynem Zdrój a Niemczą oraz Kłodzkiem a Szalejowem Dolnym. Blokowane mają być też fragmenty drogi krajowej nr 12 w Głogowie; drogi krajowej nr 15 w Miliczu czy drogi krajowej nr 35 na odcinku Siedlakowice – Mirosławice-Wojnarowice.

W Podlaskiem rolnicy będą protestować przed urzędem wojewódzkim w Białymstoku. Jak podała Podlaska Izba Rolnicza rolnicy zgromadzą się ok. godz. 11.00 na ulicy Czesława Hake w rejonie lotniska na Krywlanach i w kolumnie ciągników przejadą pod urząd ulicą Mickiewicza. Izba podała także PAP, że rolnicy będą protestować także w godzinach 12.00-14.00 w powiecie siemiatyckim. Kolumna ciągników rolniczych będzie się poruszać drogą wojewódzką nr 690 Skiwy – Siemiatycze w rejonie ronda przy restauracji „Kmicic”. GDDKiA w Białymstoku podała PAP, że na razie nie miała zgłoszeń o planowanych protestach czy przejazdach protestujących rolników na drogach krajowych w Podlaskiem.

W woj. lubuskim protest jest ograniczony, na razie zaplanowany tylko w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego.

Strajk przejazdowy zaplanowany jest natomiast w 11 powiatach w całym województwie opolskim. Na 15 trasach potwierdzono przejazd ponad tysiąca traktorów, które wezmą udział w strajku. Zostały również zgłoszone dwa zgromadzenia. Największe utrudnienia spodziewane są na drogach dojazdowych do Krapkowic i Opola.(PAP)

Autor: Luiza Łuniewska, Tomasz Więcławski, Bartłomiej Pawlak, Michał Budkiewicz, Janusz Majewski, Piotr Doczekalski, Izabela Próchnicka

lui/ twi/ jms/ bap/ mbo/ gab/ mb/ bak/ szk/ pm/ maj/ misz/ huk/ pdo/ kow/ jann/

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

WIADOMOŚCI

Dwie kolejne OSP z regionu zakupią wozy strażackie

Opublikowano

w dniu

Kolejne dwie zachodniopomorskie OSP postawiły na inwestycje w infrastrukturę podnoszącą bezpieczeństwo mieszkańców. Jednostki z Niedalina i Świnoujścia zakupią nowoczesne pojazdy strażackie. Koszty ich nabycia w większości pokryją fundusze europejskie przekazane przez Urząd Marszałkowski. Umowy wsparcia gwarantujące unijne dotacje podpisali w piątek, 15 listopada oraz w poniedziałek 18 listopada 2024 roku wicemarszałek Jakub Kowalik oraz członek Zarządu Województwa Bogdan Jaroszewicz.
Przyznane wsparcie to efekt rozstrzygniętego naboru wniosków na wsparcie służb ratownictwa w usuwaniu skutków zmian klimatycznych. Dofinansowanie przyznano 55 Ochotniczym Strażom Pożarnym z Pomorza Zachodniego. Wysokość pomocy wyniosła blisko 63 mln zł.
– Nowoczesny sprzęt umożliwi szybsze i sprawniejsze likwidowanie pożarów oraz skutków katastrof naturalnych. Dzięki strażackim zakupom sprzętu możliwe będzie kompleksowe zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców, a co za tym idzie przeciwdziałanie zagrożeniom naturalnym w regionie – podkreślił zachodniopomorski wicemarszałek Jakub Kowalik.
Strażacy-ochotnicy z Niedalina w gminie Świeszyno nabędą lekki samochód ratowniczy wraz z łodzią ratowniczą i przyczepą, co umożliwi dotarcie do trudno dostępnych miejsc na akwenach i lądzie. Ten zakup to element uzupełnienia braków w wyposażeniu jednostki, co w efekcie polepszy jej zdolność reakcji na sytuacje awaryjne, a także zwiększy efektywność działań przy likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych lub awarii technicznych.
OSP w Niedalinie jest włączona w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W ostatnich dwóch latach przeprowadziła 86 interwencji. Koszt  inwestycji wyniesie ponad 550 tys. zł. Urząd Marszałkowski z funduszy europejskich dołoży do zakupu blisko pół miliona zł. Nowy wóz ma trafić do jednostki najpóźniej do grudnia 2025 roku.
Z kolei projekt Gminy Świnoujście zakłada zakup dla OSP Karsibór samochodu operacyjno-ratowniczego. Specjalistyczny pojazd ma służyć do działań ratowniczych oraz udzielania pomocy w sytuacjach kryzysowych. Wyposażenie auta umożliwi skuteczną interwencję w przypadku pożarów, wypadków drogowych, klęsk żywiołowych i innych sytuacji awaryjnych. Ponadto skróci się czas dojazdu do miejsca zdarzenia i poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.
Jednostka w Karsiborze włączona jest w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W ostatnich dwóch latach przeprowadziła 29 interwencji. Nowoczesny pojazd ma trafić do OSP do września 2025 roku. Kosztować będzie ponad 380 tys. zł. Urząd Marszałkowski przekaże pomoc Unii Europejskiej w wysokości prawie 330 tys. zł.
Warto dodać, że oba zadania wpisują się z założenia Programu Regionalnego „Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027”, priorytet 2, działanie 2.15 „Wzmocnienie służb ratownictwa” – Typ 1. „Wsparcie potencjału służb ratownictwa w usuwaniu skutków zmian klimatycznych”.
Źródło: WZP

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Rowerowa trasa Velo Baltica wyróżniona przez Polską Organizację Turystyczną. Sukcesy MCN i Ogrodów Hortulus

Opublikowano

w dniu

Kultowa trasa rowerowa Velo Baltica uznana została za jeden z najatrakcyjniejszych, najbardziej nowatorskich i bardzo przyjaznych rowerzystom, produktów turystycznych w kraju. To werdykt Polskiej Organizacji Turystycznej w konkursie „Najlepszy Produkt Turystyczny”. Nagrodę –Certyfikat POT – wręczono podczas gali, która odbyła się w Warszawie we wtorek, 19 listopada 2024 roku. Wyróżnienie odebrał wicemarszałek województwa Jakub Kowalik. Ponadto tytuł „Turystyczne Odkrycie 2024 Roku” przyznano Morskiemu Centrum Nauki, a „Najlepszym Produktem Turystycznym 2024” okazały się Ogrody Hortulus w Dobrzycy.
Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych produktów turystycznych w Polsce, ich promocję, a także wspieranie regionalnych inicjatyw na rzecz rozwoju turystyki. Wyróżnienia Polskiej Organizacji Turystycznej przyznawane są w czterech kategoriach: Certyfikat POT, Złoty Certyfikat POT, Certyfikat Internautów oraz Turystyczne Odkrycie Roku. Mogą je otrzymać rozmaite inicjatywy, np. imprezy turystyczne, szlaki, trasy czy obiekty istniejące od co najmniej dwóch lat. Za taki wyjątkowy produkt uznano zachodniopomorską, nadbałtycką trasę Velo Baltica, której przyznano „Certyfikat POT”.
–  Liderujemy w zakresie rozwoju turystyki rowerowej. Nasze trasy są urokliwe, dobrze przygotowane i co najważniejsze wciąż ich przybywa. Najpopularniejsza wśród cyklistów Velo Baltica to jedna z turystycznych wizytówek Pomorza Zachodniego, której wyjątkowość została doceniona. Podróżowanie nią to przede wszystkim możliwość obcowania z tym co każdego roku przyciąga rzesze turystów, czyli Morzem Bałtyckim – podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
„Certyfikat POT” to jedno z najwyższych laurów w konkursie. Dzięki tej nagrodzie trasa Velo Batica, z której w 2023 skorzystało aż 1,3 mln osób, będzie mogła posługiwać się nie tylko logo certyfikatu, ale zostanie także włączona w wybrane działania promocyjne Polskiej Organizacji Turystycznej prowadzone w kraju i zagranicą. To np. kampanie w social mediach, prasie i internecie, produkcja programów telewizyjnych, współpraca z influencerami czy obecności na targach turystycznych.
Do tegorocznej edycji konkursu Urząd Marszałkowski zgłosił dwie trasy. Oprócz Velo Baltica, ocenie jury poddano także trasę wokół Zalewu Szczecińskiego. Nagroda przypadła w udziale tej pierwszej.
–  Tworzymy trasy rowerowe, bo jesteśmy przekonani, że dobrze służą mieszkańcom Pomorza Zachodniego, jak i turystom. Jak się okazuje rozmach, jakość i standard ich budowy doceniane są w kraju oraz zagranicą. M.in. nasze inwestycje w infrastrukturę rowerową są wśród najlepiej punktowanych w całej Unii Europejskiej. Potwierdzeniem tego jest fakt, że znalazły się podręczniku EuroVelo – dodaje wicemarszałek Jakub Kowalik.
Na Pomorzu Zachodnim mamy pięć różnorodnych tras rowerowych. To wspomniane Velo Baltica i Wokół Zalewu Szczecińskiego oraz Stary Kolejowy Szlak, Blue Velo i Trasa Pojezierzy Zachodnich.
Nie były to jedyne zachodniopomorskie akcenty podczas wtorkowej gali POT.
Marszałkowska instytucja kultury – Morskie Centrum Nauki w Szczecinie – otrzymała nagrodę w kategorii „Turystyczne Odkrycie Roku 2024”. Zachodniopomorski „Kopernik” to nowoczesny obiekt przypominającym kadłub statku zacumowanego nad Odrą. Mieści pięć stref tematycznych, około 200 interaktywnych eksponatów, planetarium oraz pracownie edukacyjne. Obiekt otwarto w końcu maja 2023 roku. Tylko w pierwszym roku działania zwiedziło go ponad 220 tysięcy osób.
Z kolei Ogrody Hortulus w Dobrzycy zdobyły certyfikat „Najlepszy Produkt Turystyczny 2024 roku”. Bogata roślinność, zielone labirynty i mnóstwo kolorów każdego roku przyciąga tysiące turystów oraz pasjonatów ogrodnictwa. Ogrody znajdują się bowiem w wyjątkowo ciepłej strefie klimatycznej, gdzie zimy są łagodne i występuje dużo więcej opadów niż w innych rejonach kraju.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

WeNet wspiera walkę z depresją – firma partnerem społecznej inicjatywy „Biegiem Pomagam”

Opublikowano

w dniu

7 grudnia 2024 roku odbędzie się kolejna edycja wydarzenia „Biegiem Pomagam. Celem tegorocznego biegu jest zbiórka funduszy na pomoc dzieciom i młodzieży potrzebującym wsparcia terapeutycznego, zmagającym się z depresją oraz stanami depresyjnymi.

WeNet, lider w branży rozwiązań technologicznych, od lat angażuje się w inicjatywy społeczne i charytatywne, a udział w wydarzeniu „Biegiem Pomagam to kolejny dowód na odpowiedzialność społeczną firmy. Co więcej, zaangażowanie w to wydarzenie stanowi integralną część realizowanej przez firmę strategii ESG (Environmental, Social, Governance), która obejmuje działania proekologiczne, społeczne oraz dbałość o transparentność i odpowiedzialne zarządzanie. Dzięki tej strategii, WeNet aktywnie wspiera inicjatywy mające na celu poprawę jakości życia w społecznościach lokalnych, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru zdrowia i wsparcia osób w trudnej sytuacji.

„Jako firma, która stawia na wartości społeczne, jesteśmy dumni, że możemy po raz kolejny wspierać tak szczytną inicjatywę jak >>Biegiem Pomagam<<. Angażując się w takie wydarzenia, realizujemy naszą strategię ESG, promując zdrowie i aktywność fizyczną, a także pomagając osobom, które potrzebują wsparcia w trudnych momentach życia” mówi Dorota Malarska, dyrektorka ds. ESG w WeNet.

Biegiem Pomagam to wydarzenie, które każdego roku łączy miłośników sportu z osobami pragnącymi wesprzeć charytatywne cele. Uczestnicy biegu, oprócz emocji związanych z rywalizacją, mają także świadomość, że ich udział przyczynia się do zmiany życia tych, którzy zmagają się z trudnościami zdrowotnymi i psychicznymi.

Stowarzyszenie Terapeutów, jako organizator wydarzenia, podkreśla, że dzięki takim partnerstwom jak to z WeNet możliwa jest realizacja misji wspierania osób, które potrzebują dostępu do terapiiróżnego rodzaju.

„To dzięki wsparciu firm takich jak WeNet możemy nie tylko zrealizować nasz cel, ale również dotrzeć z informacją o potrzebach osób zmagających się z różnorodnymi problemami zdrowotnymi do szerszego grona odbiorców. Razem możemy więcej!” mówi przedstawiciel Natalia Macioch prezes Stowarzyszenia Terapeutów.

W bieg zaangażowali się również pracownicy firmy WeNet. Zespołowo stawią się na starcie, gotowi do wspólnego biegania, rywalizacji i przede wszystkim pomagania.

Zbiórka na cel biegu: https://www.siepomaga.pl/biegiem-pomagam

Zapisy na bieg już trwają. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie https://terapeuci.org.pl/biegiempomagam3/.

Źródło informacji: WeNet

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Szef BBN w Pomorskim Dywizjonie Straży Granicznej

Opublikowano

w dniu

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera 21 listopada przebywał w Pomorskim Dywizjonie Straży Granicznej w Świnoujściu. Szef BBN zapoznał się ze stanem bezpieczeństwa morskiej infrastruktury krytycznej oraz realizacją inwestycji strategicznych w regionie.

Ministrowi Jackowi Siewierze towarzyszyli Komendant MOSG kontradm. SG Andrzej Prokopski, Komendant PDSG kmdr SG Krzysztof Sosnowski oraz Komendant PSG w Świnoujściu.

ppłk SG Andrzej Seroczyński. Podczas patrolu po wodach portu zewnętrznego Terminala LNG z pokładu jednostki pływającej SG-214 Szef BBN przyglądał się infrastrukturze instalacyjnej i terminalowi od strony morza. Ministrowi przedstawiono zakres i sposób realizacji zadań przez Straż Graniczną w ochronie infrastruktury krytycznej, zarówno z wykorzystaniem jednostek pływających SG jak i zabezpieczenia strefy objętej zakazem przebywania. Jackowi Sierzerze pokazano docelowe miejsce planowanej budowy nowej bazy dla jednostek pływających i załóg w porcie zewnętrznym terminala.

Fot. BBN

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Mikołajki na basenie. Będzie wodny tor przeszkód

Opublikowano

w dniu

W dniach 30.11.2024 i 01.12.2024, w  godzinach od 8:00 do 21:00, z okazji Mikołajek Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” serdecznie zaprasza do Kompleksu Sportowego Uznam Arena przy ul. Grodzkiej 5 w Świnoujściu. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego miasta na pływalni zostanie zamontowany wodny tor przeszkód.

Wstęp wolny zgodnie z regulaminem zamieszczonym pod linkiem  https://www.osir.swinoujscie.pl/34310-2

OSiR „Wyspiarz”

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Chcesz prowadzić schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu? Weź udział w konkursie

Opublikowano

w dniu

Prezydent Miasta Świnoujście ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu ochrony zwierząt w 2025 roku pod nazwą: „Prowadzenie Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu”. Konkurs dotyczy prowadzenia schroniska na okres od 1 lutego 2025 r. do 31 stycznia 2026 r.

Rodzaj zadania: Ekologia i ochrona zwierząt oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego.

Nazwa zadania: „Prowadzenie Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu”

Termin realizacji zadania: Od 1 lutego 2025 r. do 31 stycznia 2026 r.

Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania:

Na realizację zadania w budżecie Gminy Miasto Świnoujście zarezerwowano kwotę dotacji w wysokości 864.000,00 zł.

Zadanie polega na zapewnieniu odpowiednich warunków do funkcjonowania schroniska, w tym m.in. zapewnienia opieki, utrzymania oraz rehabilitacji zwierząt, które trafią do placówki w wyniku interwencji, zgłoszeń mieszkańców lub innych działań związanych z zapewnieniem ich bezpieczeństwa. Schronisko będzie musiało pełnić także funkcje edukacyjne, propagując odpowiedzialne postawy wobec zwierząt oraz promując adopcję.

Sposób składania ofert:

Oferty należy składać w formie pisemnej, zgodnie z wymaganiami określonymi w ogłoszeniu. Szczegóły dotyczące składania ofert, w tym formularze i wzory dokumentów, dostępne są na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Świnoujście.

Termin i miejsce składania ofert:

Oferty na realizację zadania pn.: „Prowadzenie Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu” należy składać w Urzędzie Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/5,
na Stanowisku Obsługi Interesanta, parter, w godzinach od 700 do 1500  w terminie do dnia 13 grudnia 2024 r. do godz. 1000 (decyduje data wpływu do Urzędu Miasta). Oferty, które wpłyną po tym terminie, nie będą rozpatrywane.

Informacje dotyczące składania ofert można otrzymać w Wydziale Ochrony Środowiska i Leśnictwa w Świnoujściu, ul. Wyspiańskiego 35c, pok. 204, I piętro, tel. (91)3278643, osoba do kontaktu: Anna Szklarska, e-mail: aszklarska@um.swinoujscie.pl.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz warunki realizacji zadania dostępne są na stronie Biuletyn Informacji Publicznej.

Zapraszamy do składania ofert i dziękujemy za zaangażowanie w ochronę zwierząt w naszym mieście.

Czytaj dalej
Reklama „sofa"
Reklama „fundacjanormalnie"

OGŁOSZENIA DROBNE

Reklama
Reklama „winkids"

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524