Połącz się z nami
„uznamska

WIADOMOŚCI

Wielokulturowe Pomorze Zachodnie.  Są dotacje na organizację festiwali, warsztatów i ciekawych spotkań

Opublikowano

w dniu

Foto: Mural-Książnica 2021 (archiwum). Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce w ubiegłym roku dzięki dotacji przygotowało Mural Pamięci na ścianie elewacji Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Mural zaprojektował i wykonał Piotr Pauk znany jako LUMP.

XVIII Spotkanie Kultur – Koszalin 2023, wydarzenia z okazji setnej rocznicy urodzin prof. Jerzego Nowosielskiego w Białym Borze, przegląd ukraińskiego kina, warsztaty kompetencji międzykulturowych „Jedność w różnorodności” czy przygotowanie publikacji. To działania, które otrzymają w tym roku dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Zarząd Województwa rozstrzygnął otwarty konkurs ofert z zakresu wsparcia mniejszości narodowych i etnicznych oraz języka regionalnego. 10 projektów z dotacjami.

Ważne działania integracyjne

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego od 2016 r. organizuje otwarty konkurs ofert dla organizacji działających na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych. Dzięki tym dotacjom wydawane są ciekawe publikacje, mieszkańcy biorą udział w wydarzeniach kulturalnych, warsztatach edukacyjnych czy spotkaniach integracyjnych. Podobnie będzie w tym roku. Zarząd Województwa rozstrzygnął otwarty konkurs ofert z budżetem 250 tys. zł. W każde z zadań zaangażowana będzie społeczność ukraińska.

Od 24 lutego 2022 r. wspieramy obywateli Ukrainy, by na Pomorzu Zachodnim mogli znaleźć bezpieczną przestrzeń do życia i pracy. We współpracy z NGO’sami organizujemy niezbędną pomoc, odbywają się konsultacje psychologiczne czy lekcje języka polskiego. Stawiamy też mocno na działania integracyjne, w tym na organizację wydarzeń kulturalnych, warsztatów dla dzieci i młodzieży –  mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

–  Co roku NGO’sy stają na wysokości zadania, organizując wiele ciekawych wydarzeń, konferencji, wystaw. Do konkursu zgłaszają się nasi wieloletni partnerzy, ale też pojawiają się nowe działania i projekty skierowane do wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego dodaje wicemarszałek Olgierd Kustosz.

Dotacje w tym roku otrzyma: Związek Ukraińców w Polsce, Oddział w Koszalinie (XVIII Spotkanie Kultur – Koszalin 2023; 76. rocznica Akcji Wisła – cykl wykładów historycznych dr. Eugeniusza Misiło; V Przegląd Kina Ukraińskiego – 2023), Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce Oddział w Szczecinie (Przeszłość i teraźniejszość – Historia jednego Żyda pomorskiego z Holokaustem w tle. Utrwalenie dorobku szczecińskiego Oddziału), Związek Ukraińców w Polsce, Oddział w Szczecinie(Rozrzucone fragmenty –Depozyty pamięci 5.0), Fundacja Morze Kultury (Zachodniopomorskie – regionem integracji i tolerancji), Związek Ukraińców w Polsce Koło w Białym Borze (Odkrywamy Nowosielskiego. Rok 2023 rokiem prof. Jerzego Nowosielskiego), Stowarzyszenie „Majsternia”(Koncert z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy), Fundacja PROSVITA (#osvita.pl (nr 4) 202),  Związek Romów Polskich w Szczecinku (Edukacyjne warsztaty z kulturą i językiem romskim).

Spotykamy się po raz 18!

Na kulturalnej mapie nie zabraknie dobrze znanych „Spotkań Kultur”. To już 18. edycja wydarzenia organizowanego przez Związek Ukraińców w Polsce (oddział w Koszalinie). Przed publicznością ciekawe koncerty. Rokrocznie na Placu na Rynku Staromiejskim przed koszalińskim ratuszem występują zespoły ukraińskie, niemieckie, romskie i polskie. Dostępne będą stoiska z malarstwem, rękodziełem ludowym, strojami oraz sztuką kulinarną.

Organizacja otrzyma także dotację na organizację w Koszalinie, Kołobrzegu i Szczecinku przeglądu kina ukraińskiego oraz cyklu wykładów doktora Eugeniusza Misiło. Spotkania z udziałem historyka poświęcone 76. rocznicy Akcji Wisła odbędą się w Koszalinie, Kołobrzegu, Szczecinku, Wałczu i Biały Borze.

W Białym Borze upamiętnią prof. Jerzego Nowosielskiego

Z finansowym wsparciem Urzędu Marszałkowskiego odbędą się też działania związane z upamiętnieniem setnej rocznicy urodzin prof. Jerzego Nowosielskiego. Różnego rodzaju akcje i wydarzenia z tej okazji odbywają się w całej Polsce, ale nie wszyscy wiedzą, że Biały Bór jest prawdopodobnie jedyną miejscowością w woj. zachodniopomorskim, w której znajduje się artystyczna spuścizna tego znanego malarza, rysownika, scenografa, filozofa i teologa prawosławnego. Według plastycznej koncepcji profesora, z oryginalnymi ikonami i freskami jego autorstwa, została wybudowana w latach 1992 – 1997 cerkiew greckokatolicka pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy. W ramach zaplanowanych działań odbędzie się konferencja popularno-naukowa, wystawy tematyczne w Białym Borze oraz koncert poświęcony pamięci Jerzego Nowosielskiego. Za ich organizację wydarzeń odpowiadać będzie Związek Ukraińców w Polsce Koło w Białym Borze.

Rozmowy z Piotrem Tymą

Natomiast Związek Ukraińców w Polsce oddział w Szczecinie przeznaczy dofinansowanie na kontynuację projektu „Depozyty pamięci”. To w skali kraju pierwszy taki projekt, który dokumentuje historię oddziału ZUwP, ale też przybliża skomplikowane relacje polsko-ukraińskie. Dzięki przyznanym środkom organizacja wyda album ze zdjęciami archiwalnymi mniejszości ukraińskiej czy zorganizuje spotkanie z Piotrem Tymą o książce „Sploty o Ukraińcach z Polski”.

Związek przeprowadzi też szkolenia dla wolontariuszy działających na rzecz mniejszości ukraińskiej z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Publikacje i warsztaty

Podobnie jak rok temu, Fundacja PROSVITA z Wałcza ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego przygotuje czasopismo dla nauczycieli uczących w języku ukraińskim „#osvita.pl (nr 4) 2023”.

Z kolei Związek Romów Polskich w Szczecinku, prowadzić będzie warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży połączone z zajęciami integracyjnymi. Organizacją wydarzeń związanych z promowaniem oraz rozwojem tożsamości kulturowych mniejszości narodowych zajmie się także Fundacja Morze Kultury –  zorganizuje warsztaty kompetencji międzykulturowych „Jedność w różnorodności”. Z kolei Stowarzyszenie „Majsternia” zaprosi do koszalińskiego amfiteatru na „Koncert z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy” (przypada 24 sierpnia).

Historia zwykłego człowieka Gerta D.

Dotację z budżetu województwa otrzyma także Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce oddział w Szczecinie. Organizacja przygotuje polsko-niemiecką publikację o roboczym tytule: „Historia zwykłego
człowieka Gerta D., podobna do milionów innych”, której autorem jest Andrzej Mrowiński, pasjonat historii Barlinka.

Książka Andrzeja Mrowińskiego jest zarówno wyrazem jego pasji jako lokalnego historyka amatora, jak i człowieka wrażliwego na losy innych, a szczególnie mniejszości żydowskiej. W poczuciu odpowiedzialności, pochłonięty misją ocalenia ich pamięci, postanowił przedstawić losy Gerda Druckera, mieszkańca Barlinka na tle historii nie tylko miasta, ale całego świata, który powoli tonął w okrucieństwach nazizmu i zbrodniach II wojny światowej – napisała we wniosku Róża Król. – Ta propozycja wydawnicza zawierać będzie również bogaty materiał faktograficzny dotyczący samego Barlinka – dodaje przewodnicząca Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce oddział w Szczecinie.

Konkurs koordynuje Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Czytaj dalej
Kliknij, aby skomentować

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

WIADOMOŚCI

Domki dla kotów pomogą przetrwać im zimę

Opublikowano

w dniu

Przed wolno żyjącymi kotami trudny zimowy okres. Komisja Dialogu Społecznego do Spraw Ochrony Zwierząt i Przeciwdziałania Bezdomności w Świnoujściu właśnie ogłosiła, że dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji udało się wykonać 30 specjalnych domków dla kotów, które dzięki odpowiedniej izolacji zapewnią zwierzętom komfort i ochronę przed mrozem. 

Te proste, ale skuteczne schronienia zostały zaprojektowane z myślą o minimalizowaniu strat ciepła, a ich solidna konstrukcja zapewni kotom bezpieczeństwo w trudnych warunkach zimowych.

Realizacja tego projektu nie byłaby możliwa bez wsparcia ze strony lokalnej społeczności. 

– Szczególne podziękowania kierujemy do sklepu Bricomarche Świnoujście, który jako pierwszy odpowiedział na nasz apel i zasponsorował materiały potrzebne do budowy domków. Dzięki hojności i zaangażowaniu pracowników sklepu, a w szczególności pana Wiktora Ładowskiego, mogliśmy przystąpić do realizacji tego przedsięwzięcia. Również nieoceniona była pomoc ze strony KS Prawobrzeże Świnoujście, a także Łukasza, Dominika i Oli, którzy poświęcili swój czas i energię, aby pomóc w budowie domków. Bez ich wsparcia, projekt nie mógłby dojść do skutku w tak krótkim czasie – mówią.

Zakończenie budowy domków to dopiero początek. Od poniedziałku będą one dostępne w Wydziale Środowiska w Urzędzie Miasta dla osób, które zajmują się opieką nad kotami wolno żyjącymi. 

Opiekunowie kotów wolno żyjących, którzy regularnie karmią i dbają o te zwierzęta, będą mogli zabrać domki, które następnie zostaną rozmieszczone w różnych częściach Świnoujścia.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Sonia i Antek. Pieski, które czekają na swój nowy dom

Opublikowano

w dniu

Sonia i Antek to dwa pieski, które trafiły pod opiekę Fundacji Animals Przystań Świnoujście. Były trzymane na łańcuchach, z dala od miłości i opieki, których tak bardzo potrzebowały. Ich historia jest kolejnym przykładem bezwzględnego traktowania zwierząt.

Psiaki  zostały odrobaczone i zaczipowane, a Sonia przeszła dodatkowo badanie USG. Na szczęście wyniki są dobre, co daje nadzieję na to, że te pieski będą w stanie cieszyć się jeszcze długim i szczęśliwym życiem.

Sonia ma około 9 lat i waży 15 kg, natomiast Antek jest nieco młodszy, ma około 7-8 lat i waży 6 kg. Mimo swojego wieku i trudnych doświadczeń, oba psy wciąż mają w sobie ogromne pokłady energii i chęci do życia.

Sonia i Antek zasługują na dom. Jeśli jesteście w stanie otworzyć swoje serce dla Soni lub Antka, prosimy o kontakt z Fundacją Animals przystań Świnoujście. Telefon 731 766 611 lub przez messenger fundacji.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Uznamska Ścieżka rozbłyśnie tysiącem światełek. Będzie jak w bajce

Opublikowano

w dniu

Od listopada 2024 r. Uznamska Ścieżka w koronach drzew zamieni się w promienne tło dla wyjątkowych zimowych chwil. Czego mogą oczekiwać Goście?

Na Uznamskiej Ścieżce w koronach drzew w Heringsdorfie, turystów i mieszkańców czeka nowa zimowa atrakcja. Setki tysięcy delikatnych świateł roświetli ścieżkę i wprowadzi starszych i młodszych w magiczną atmosferą.

Rozpoczynamy w sobotę, 30 listopada 2024 r., a Magia Świateł na Uznamskiej Ścieżce w koronach drzew trwać będzie do niedzieli, 2 marca 2025 r. W tym okresie będą obowiązywać specjalne godziny otwarcia: do końca stycznia od czwartku do poniedziałku Ścieżka w koronach drzew będzie otwarta w godz. od 13:00 do 20:00, ostatnie wejście o godz. 19:00. We wtorki i środy oraz od 23 do 26 grudnia Ścieżka będzie zamknięta.

Po Świętach Bożego Narodzenia, od 27 grudnia do 6 stycznia, Ścieżka będzie rozświetlona każdego dnia to wspaniała okazja na świetną poświąteczną wycieczkę lub wyjątkowe przeżycie sylwestrowe. Od początku lutego Magii Świateł można będzie doświadczać od czwartku do niedzieli. Będą obowiązywać regularne ceny biletów, bez dodatkowych opłat.

Susanne Maletzki, kierownik Uznamskiej Ścieżki w koronach drzew wyjaśnia, czego mogą spodziewać się odwiedzający: „Światła naprawdę stworzą u nas wyjątkową atmosferę. Nasze położenie, pośrodku uzdrowiska i lasu leczniczego, wysoko nad wyspą sprawia, że zimą jest tu naprawdę uroczo. A wraz z końcem listopada cała Ścieżka zostanie ozdobiona ciepłymi bajkowymi lampkami, których blask będzie towarzyszyć naszym gościom aż do szczytu wieży widokowej”.

Jednak absolutną atrakcją są figury 3D, które będą towarzyszyć odwiedzającym wzdłuż Ścieżki, mówi Susanne Maletzki. „Naprawdę jest wiele do zobaczenia, a przy okazji mogą stanowić wspaniałe tło do świetnych pamiątkowych zdjęć – nie chce jednak jeszcze zdradzać więcej szczegółów. „Trzeba to po prostu zobaczyć na własne oczy” – mówi.
Oświetlenie w liczbach:
Całkowita długość kabla: ok. 10 kilometrów
Ok. 300.000 lamp LED
Zużycie energii: ok. 4,1 kWh dziennie
Cena biletu: standardowa cena biletów wstępu na Ścieżkę w koronach drzew

Kiedy zimowa iluminacja?

Magia Świateł na Uznamskiej Ścieżce w koronach drzew w Heringsdorfie rozpocznie się 30 listopada 2024 r. i zakończy 2 marca 2025 r. Zmienią się godziny otwarcia Ścieżki. Do końca stycznia czynne będzie od czwartku do poniedziałku w godz.13:0020:00, a ostatnie wejście o godz. 19:00. Ścieżka w koronach drzew będzie zamknięta we wtorki i środy oraz od 23 do 26 grudnia. Po Świętach Bożego Narodzenia, od 27 grudnia do 6 stycznia, Ścieżka w koronach drzew będzie oświetlona każdego dnia. Od początku lutego bajkowe światełka będzie można podziwiać od czwartku do niedzieli.

Czy instalacja świetlna jest przyjazna dla środowiska?

Zrównoważony rozwój odgrywa kluczową rolę na Uznamskiej Ścieżce w koronach drzew. Dlatego też operator z wyprzedzeniem dokładnie zbadał tę kwestię. Zużycie energii było decydującym kryterium. Zainstalowanych łącznie będzie około 300 000 świateł LED, z bardzo miękkim światłem, co stanowi najnowocześniejszą technologię LED, dlatego cały system oświetlenia zużywa tylko około 4 kilowatogodzin energii elektrycznej dziennie. Dla porównania, to mniej niż jedna osoba zużywa dziennie w prywatnym gospodarstwie domowym.

Czy ma to jakiś wpływ na zwierzynę leśną?

Wykorzystane zostanie ciepło białe, miękkie światło o bardzo niskim poziomie emisji. Wykorzystane źródła światła zostały dostosowane do użytku na zewnątrz w otoczeniu natury, ze szczególnym naciskiem na zminimalizowanie wpływu na dziką przyrodę – w tym ptaki, nietoperze oraz pozostałych współużytkowników kurortu Heringsdorf i lasu Uzdrowiskowo – Leczniczego. Jednocześnie należy nadmienić, że instalacja świetlna została wcześniej zatwierdzona przez wszystkie główne instytucje, zajmujące się ochroną przyrody i zarządzaniem krajobrazem.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Święto Marynarki Wojennej w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

Opublikowano

w dniu

Już w czwartek, 28 listopada przypada Święto Marynarki Wojennej. Tego dnia minie także 106 lat, odkąd marszałek Józef Piłsudski wydał dekret, w którym rozkazał utworzyć Marynarkę Wojenną. Właśnie z tej okazji, na terenie Portu Wojennego w Świnoujściu odbył się dziś okolicznościowy apel.

Z dniem 28 listopada 1918 roku rozkazuję utworzyć Marynarkę Polską, mianując jednocześnie pułkownika marynarki Bogumiła NOWOTNEGO, szefem Sekcji Marynarki Wojennej przy Ministerstwie Spraw Wojskowych – tym dekretem Naczelnik Państwa Józef Piłsudski rozpoczął nowożytną historię morskiego Rodzaju Sił Zbrojnych. Od tego czasu nieprzerwanie, Marynarka Wojenna wykonuje zadania na rzecz polskiej, morskiej racji stanu.

Dostęp do Morza Bałtyckiego umożliwił Polsce rozwój handlu międzynarodowego. Porty morskie takie jak Gdańsk, Puck i rodząca się z morza i marzeń Gdynia stały się kluczowymi punktami eksportu i importu, co pozwoliło na dynamiczny rozwój polskiej gospodarki (…)Bałtyk nadal odgrywa istotną rolę w handlu i polityce, podkreślając znaczenie Polski w globalnym systemie gospodarczym i politycznym. Dzięki niemu Polska nieustannie rozwija swoje relacje międzynarodowe, wzmacniając swoją pozycję na arenie światowej.”- powiedział w trakcie przemówienia Dowódca 8 Flotylli Obrony Wybrzeża kontradmirał Piotr Sikora.

Dotychczas, 28 listopada świętowano przede wszystkim rocznicę utworzenia Marynarki Wojennej, natomiast od tego roku również Święto Marynarki Wojennej. Zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej, ogłoszoną w Dzienniku Ustaw 22 października 2024 roku, termin tego święta to 28 listopada. Ponadto w ostatni weekend czerwca, obchodzić będziemy Dzień Marynarki Wojennej w ramach Dni Morza, z otwarciem na społeczeństwo i różnymi przedsięwzięciami, które się z tym wiążą.

Obchody Święta Marynarki Wojennej w związku z 106. rocznicą utworzenia Marynarki Wojennej, w Świnoujściu rozpoczęły się w poniedziałek, 25 listopada od złożenia kwiatów pod pomnikiem ”Tym, Którzy Przywrócili Pomorze Macierzy” przez Dowódcę 8 Flotylli Obrony Wybrzeża kontradmirała Piotra Sikorę, któremu towarzyszyli dowódcy jednostek wojskowych wchodzących w skład Flotylli. Następnie przeprowadzono uroczystą zbiórkę pododdziałów Flotylli. Wzięły w niej udział stany osobowe jednostek Flotylli, orkiestra wojskowa, kompania honorowa i poczet sztandarowy 12 Dywizjonu Trałowców.

***

Główne uroczystości z okazji Święta Marynarki Wojennej odbędą się w czwartek, 28 listopada w Gdyni. Z tego miejsca pragniemy serdecznie wszystkich zaprosić do świętowania wraz z marynarzami.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

„Voucher zatrudnieniowy” w Świnoujściu. Nowa szansa na pracę

Opublikowano

w dniu

Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu zakończył proces podpisywania umów z pracodawcami w ramach projektu „Voucher Zatrudnieniowy”. Celem projektu jest zwiększenie dostępności zatrudnienia poprzez przyznanie voucherów firmom. Dzięki tej inicjatywie zaktywizowane zostaną zawodowo osoby zarejestrowane jako bezrobotne, przed którymi otworzą się możliwości zatrudnienia. W naszym mieście projekt obejmie łącznie 16 osób.

Gmina Miasto Świnoujście i Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu realizuje projekt konkurencyjny pn .„Voucher zatrudnieniowy”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego na lata 2021-2027. Nadrzędnym celem projektu jest aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy, w tym znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy.

Okres realizacji projektu –  od 1 lipca 2024 roku do 30 czerwca 2026 roku.

Wartość projektu wynosi:

– dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej (EFS+) : 847 500 zł

– wkład własny:  190 000 zł.

Projekt „Voucher zatrudnieniowy” skierowany jest do pracodawców zamierzających zatrudnić osoby bezrobotne, w tym m.in. znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku pracy, tj.:
– osoby o niskich kwalifikacjach (tj. nie posiadające wykształcenia policealnego i/lub wyższego),
– osoby długotrwale bezrobotne (tj. zarejestrowane w powiatowym urzędzie pracy łącznie przez okres 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat, z wyłączeniem okresów odbywania stażu i przygotowania zawodowego dorosłych),
– osoby z niepełnosprawnościami,
– osoby w wieku 55 lat i więcej,
– osoby w wieku 18-29 lat,
– kobiety.

Po złożeniu wniosku o przyznanie „Vouchera zatrudnieniowego”, służącego przygotowaniu pracownika do wykonywania pracy na stanowisku pracy i/lub samego stanowiska pracy, pracodawca otrzymuje środki, które mogą zostać przeznaczone na:

– szkolenia, które pracodawca samodzielnie dopasuje do potrzeb pracownika i wymagań jakie są niezbędne na danym stanowisku pracy (m.in. zmiany kwalifikacji, dostosowanie kwalifikacji, coaching);

– wynagrodzenie pracownika wraz z jego pochodnymi, premie, dodatki, nagrody funkcjonujące u pracodawcy – maksymalnie do 70% wartości Vouchera;

– mobilność zawodową – możliwość finansowania zwrotu środków za dojazd do pracy, dofinansowanie kosztów noclegów w przypadku zmiany miejsca zamieszkania;

– doposażenie stanowiska pracy lub np. zakupienia środka trwałego do firmy, niezbędnego do praktycznego przygotowania stanowiska pracy dla nowo zatrudnianej osoby. W przypadku zakupu środka transportu maksymalna wysokość dofinansowania nie może przekroczyć kwoty 10 000 zł;

– finansowanie badań wstępnych, okresowych i kontrolnych pracownika;

– finansowanie opieki nad dzieckiem pracownika/osobą potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu;

– zakup odzieży roboczej i środków BHP;

– inne związane z podjęciem i utrzymaniem zatrudnienia na stanowisku pracy przez zatrudnioną osobę bezrobotną, po uprzednim uzgodnieniu i otrzymaniu akceptacji z PUP udzielającego wsparcia.

W ramach projektu pracodawca może uzyskać maksymalnie dwa „Vouchery zatrudnieniowe”. Jeden voucher obejmuje zatrudnienie jednej osoby bezrobotnej.

Nabór ogłaszany będzie na bieżąco na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu (http://swinoujscie.praca.gov.pl/) oraz w mediach społecznościowych.

Informacje dotyczące aktualnych naborów są udzielane przez Doradców Klienta oraz dostępne w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu, przy ul. Wojska Polskiego 1/2a.

Dziękujemy wszystkim pracodawcom, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Wasze zaangażowanie pozwala nam wspólnie budować lepszą przyszłość, stwarzając nowe szanse na rynku pracy.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Muzeum zaprasza do wspólnego dekorowania choinki

Opublikowano

w dniu

Tegoroczna choinka w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu ma być wyjątkowa. Pracownicy zapraszają najmłodszych mieszkańców do pomocy przy dekoracji.

– Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wykonania ozdób choinkowych w kształcie zwierząt morskich. Ozdoby zawieszone zostaną na choince znajdującej się w holu muzeum. W ramach podziękowań, za włączenie się w to wydarzenie, każdy jego uczestnik wraz z jednym opiekunem będzie miał możliwość jednorazowego bezpłatnego zwiedzenia naszego muzeum – zachęcają pracownicy.

Prace prosimy dostarczyć do siedziby muzeum, przy Placu Rybaka 1, do 15 grudnia br. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej
Reklama „sofa"
Reklama „fundacjanormalnie"

OGŁOSZENIA DROBNE

Reklama
Reklama „winkids"

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524