WIADOMOŚCI

Wstrzymano prace na budowie S3 pomiędzy Dargobądzem a Troszynem

Opublikowano

w dniu

Foto: Mateusz Grzeszczuk/GDDKiA Szczecin

Pracownicy zeszli z budowy drogi ekspresowej S3 na odcinku Dargobądz-Troszyn. Prace zostały wstrzymane, bo według konsorcjum firm budujących drogę, konieczna jest waloryzacja kontraktu i zapłata dodatkowych pieniędzy – informuje portal wWolinie.pl

Konsorcjum firm budujących drogę zwróciło się do GDDKiA o waloryzację kontraktu. Chodzi o dodatkowe ponad 108 mln złotych. Jeśli pieniądze nie zostaną zapisane w kontrakcie, wówczas pod znakiem zapytania będzie ukończenie tej inwestycji w II kwartale 2024 roku.

Drogę ekspresową S3 na odcinku Dargobądz-Troszyn o długości 16 km realizuje konsorcjum trzech firm: Polbud-Pomorze, INTOP Szczecin, PRD Nowogard.

1 Komentarz

  1. Szy temu

    7 marca 2024 na 07:59

    podpisano kontrakt… jakie dodatkowe pieniądze??? skoro pracę nie zostaną zakończone należy się kara finansowa dla wykonawcy a nie bonus… skoro ktoś zamawia chleb a piekarz mówi że go zrobi za złotówkę to przychodzę po chleb za złotówkę a nie wymyśla że potrzebuje jeszcze 108 mln żeby mąkę dokupić… albo kupujesz bilet lotniczy ale w połowie drogi pilot mówi że spadnie do oceanu jeżeli nie dopłacisz… to nie lot w kosmos tylko budowa drogi czyli temat doskonale znany więc można było przewidzieć dokładnie koszty przed zawarciem umowy. ps 108 mln za 16 km drogi… nic tylko drogi budować

    • Jassec temu

      10 marca 2024 na 13:46

      Porównywanie wypieku chleba z budową drogi to dość karkołomny pomysł choćby ze względu na skalę i czas realizacji przedsięwzięcia. Kalkulacja kosztów budowy drogi miała miejsce kilka lat temu, inne były ceny materiałów i robocizny. Inflacja, którą nam zafundowali miłościwie panujący, mocno zmieniła te kalkulacje, co do tego chyba nie ma wątpliwości. Dla porównania: chleb w pewnej piekarni w 2022 roku kosztował 4 zł. Teraz, w tej samej piekarni, płacę za bochenek 6,5 zł. Wzrost o ponad 50%… Więc nie dziwię się, że firmy chcą renegocjacji umowy. To tak jakby pracownik podpisał umowę o pracę i nigdy nie dostał podwyżki, bo przecież taką umowę podpisał. Renegocjacja kontraktów to dość powszechna rzecz. Firma w której pracuję, robiła to wielokrotnie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version