Połącz się z nami
„uznamska

WIADOMOŚCI

Co trzeci Polak urlop spędzi nad Bałtykiem. Poznaj topowe kierunki

Opublikowano

w dniu

Ponad połowa Polaków wybierze się w tym roku na urlop. Ale większość z nich spędzi ten czas na własnych zasadach, ponieważ 71 proc. osób z tej grupy deklaruje, że wakacje zorganizują samodzielnie. Spędzą je w większości nad polskim morzem, bo jak wynika z danych OLX – noclegi zlokalizowane w województwach nadmorskich, cieszą się największym zainteresowaniem. Obok nich, na wakacyjnej mapie Polski, pojawiają się nowe gwiazdy, np. lubelska Okuninka, czy wielkopolski Skorzęcin.

Jak wynika z danych opublikowanych przez GUS za 2022, najlepiej rozwiniętą bazą noclegową mogą pochwalić się województwa: małopolskie, zachodniopomorskie oraz pomorskie. W tych też regionach swoje urlopy spędza najwięcej Polaków. Latem w tym plebiscycie popularności prym wiodą województwa nadmorskie, ponieważ Bałtyk niezmiennie wygrywa w rankingu naszych wymarzonych, wakacyjnych destynacji. W tym roku wybiera się tam co trzeci Polak.

Deklaracje, które składaliśmy w badaniach, znajdują swoje odzwierciedlenie w realnych zrachowaniach, co potwierdzają dane OLX. Od początku maja do końca czerwca, na ogłoszenia w kategorii noclegi OLX, zlokalizowane w samym tylko Gdańsku, wysłano ponad 400 tys. odpowiedzi. W tym samym województwie ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również: Władysławowo, Sopot oraz Łeba. Na oferty noclegów z każdego z tych miast wysłano ponad 250 tysięcy odpowiedzi. Miejscowością, którą najchętniej wybieramy w województwie zachodniopomorskim, jest Kołobrzeg. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy na oferty noclegów zlokalizowanych tym mieście wysłano prawie 300 tysięcy odpowiedzi.

Jak wynika z danych OLX, chociaż niezmiennie chcemy wypoczywać w dużych nadmorskich miastach, to obok nich coraz większą popularnością cieszą się urokliwe, kameralne, miejscowości. W nich też zdecydowanie łatwiej o noclegi, w których jednocześnie przebywać może więcej osób. A to istotny argument, ponieważ, jak podaje serwis, w kategorii noclegi OLX, najpopularniejsze ogłoszenia to te na więcej osób (4+), a więc domki nad morzem, z aneksem kuchennym i atrakcjami dla dzieci. Rekordowe wzrosty odnotowują zapytania o domki nad morzem czy domki letniskowe. Zdarza się, że na noclegi tego typu, znajdujące się w popularnych miejscowościach, wysyłanych jest po kilka, a nawet kilkanaście tysięcy odpowiedzi.  

Obecna sytuacja ekonomiczna zmusza wielu z nas do poszukiwania oszczędności. Ale równocześnie nie chcemy rezygnować z wakacyjnego wypoczynku. W poszukiwaniu złotego środka zwróciliśmy się w kierunku pragmatycznych rozwiązań. W efekcie poszukujemy noclegów, w których równocześnie może przebywać więcej osób. Częściej decydujemy też się na samodzielne przygotowywanie posiłków, co przekłada się na wzrost zainteresowania ofertami z dostępem do kuchni lub aneksu kuchennego. Chętniej wybieramy też miejsca, które dysponują udogodnieniami dla dzieci, np. plac zabaw – mówi Konrad Grygo analityk biznesowy OLX.

Ale nie tylko Bałtyk przyciąga turystów. Jak wynika z danych OLX już kolejny rok, swoją pozycję na wakacyjnej mapie Polski umacniają miejscowości zlokalizowane nad jeziorami. Obok tych rozsianych na Warmii i Mazurach, na nowe letnie gwiazdy wyrastają wielkopolski Skorzęcin oraz lubelska Okuninka. W przypadku Skorzęcina, od maja do czerwca wysłano ponad 150 tysięcy odpowiedzi na ogłoszenia zamieszczone w kategorii noclegi  OLX, a w tym samym czasie wypoczynek w Okunince rozważało ponad 140 tysięcy osób.

Czytaj dalej
2 komentarze

1 Komentarz

  1. Ewa temu

    11 lipca 2023 na 11:04

    Tylko Świnoujście. Najładniejsza plaża, piękne promenady i moc atrakcji. To numer 1.

  2. Jan temu

    10 lipca 2023 na 16:43

    Kołobrzeg jest tym kurortem gdzie bardzo mało prawdopodobne jest występowanie sinic w wodzie dlatego tam wyjeżdżam.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WIADOMOŚCI

WOŚP w Świnoujściu. Znowu rekord!

Opublikowano

w dniu

W tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu zebrano 302 911 złotych. Kwota ta obejmuje pieniądze zebrane do puszek kwestarskich, aukcje internetowe i inne formy wsparcia.

Finał WOŚP w Świnoujściu odbył się 26 stycznia 2025 roku. W ramach wydarzenia zorganizowano liczne atrakcje, w tym koncerty, pokazy sprzętu służb mundurowych oraz różnorodne imprezy sportowe. Wśród nich znalazły się m.in. nurkowanie na basenie Uznam Arena, turniej wyciskania sztangi leżąc oraz wspinaczka na ściance. 

Warto również podkreślić zaangażowanie mieszkańców w akcję honorowego krwiodawstwa. Podczas finału WOŚP w Świnoujściu aż 470 osób oddało krew, co dało razem 221,5 litra krwi.

Organizatorzy wyrazili wdzięczność wszystkim wolontariuszom, partnerom oraz mieszkańcom za wsparcie i zaangażowanie, które przyczyniły się do sukcesu tegorocznego finału WOŚP w Świnoujściu wręczając im pamiątkowe dyplomy oraz kubki.

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

95 lat 13. Dywizjonu Trałowców

Opublikowano

w dniu

Foto: Ariel/13dTR

3. Dywizjon Trałowców im. admirała floty Andrzeja Karwety od momentu powstania odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa na Morzu Bałtyckim. W okresie swojego istnienia marynarze Dywizjonu zapisali się złotymi zgłoskami w historii Marynarki Wojennej, uczestnicząc w wielu działaniach bojowych i szkoleniowych w kraju oraz na arenie międzynarodowej. 1 kwietnia obchodzili 95. rocznicę utworzenia swojej jednostki.

Załoga 13dTR obchody swojego święta rozpoczęła już w sobotę, 29 marca, organizując tzw. „Dzień Otwarty”, by wspólnie świętować jubileusz oraz pokazać jakim sprzętem na co dzień dysponują. Przy Nabrzeżu Prezydenta w Gdyni udostępniono do zwiedzania pokłady najnowszych niszczycieli, swoje możliwości zaprezentowali również specjaliści od zadań podwodnych –  Grupa Nurków Minerów. Nie zabrakło również czegoś „na ząb”, czyli tradycyjnej wojskowej grochówki.
1 kwietnia, zgodnie z marynarską tradycją uroczystości rozpoczęły się o godzinie 8.00 podniesieniem wielkiej gali banderowej na wszystkich okrętach dywizjonu. Następnie z pokładu niszczyciela min ORP Albatros, na wodach Zatoki Gdańskiej złożono wieniec ku czci wszystkich marynarzy, którzy podczas II wojny światowej oddali życie w obronie Ojczyzny.
W trakcie jubileuszowej zbiórki stanu osobowego dowódca dywizjonu komandor porucznik Michał Dziugan podsumował ostatni rok działalności jednostki oraz zwrócił się do marynarzy służących w 13dTR:
Tylko w ciągu ostatnich 12 miesięcy kontynuowaliśmy współpracę z ośrodkiem szkoleniowym w Neustadt, gdzie szkolił się nasz ORP MEWA z prowadzenia walki w środowisku wielodomenowym; opracowaliśmy zupełnie nowatorską taktykę realizacji poza horyzontalnych autonomicznych misji podwodnych dla naszych pojazdów GAVIA w warunkach zakłóceń lub braku sygnału GPS, na którą z szacunkiem patrzą nasi koledzy z Sojuszu Północnoatlantyckiego; szkoliliśmy operatorów systemu dynamicznego pozycjonowania okrętów, pozycjonowania hydroakustycznego, czy użycia podwodnych ładunków bojowych w centrach producenckich. Wysyłaliśmy ludzi do zagranicznych szkół walki minowej w charakterze instruktorów, a nie słuchaczy […] Takiego właśnie 13 Dywizjonu Trałowców zawsze pragnąłem. Jednostki, która stawia sobie nawet dalekosiężne cele, osiąga nowe zdolności i idzie konsekwentnie naprzód, robiąc po prostu swoje…
Swoje uznanie wyraził również dowódca 8 Flotylli Obrony Wybrzeża kontradmirał Piotr Sikora:
Szanowna Załogo, nawet najlepsza technologia nie zastąpi ducha, determinacji i umiejętności personelu, który je obsługuje – Was. To Wy – załogi okrętów i załoga Grupy Nurków Minerów – stanowicie prawdziwą siłę Dywizjonu. Wasze wyszkolenie, profesjonalizm i gotowość do działania są kluczowe dla realizacji zadań oraz zapewnienia bezpieczeństwa na morzu (…) To dzięki Wam 13 Dywizjon Trałowców nie tylko kontynuuje swoją misję, ale wciąż się rozwija i podnosi swój poziom”.
***
Ostatnie lata to okres intensywnej służby na morzu związanej z udziałem okrętów 13 Dywizjonu Trałowców w ćwiczeniach na Morzu Bałtyckim i poza nim. Siły dywizjonu uczestniczyły w setkach krajowych i międzynarodowych ćwiczeń – w ramach NATO, a wcześniej Partnerstwa dla Pokoju. Załogi okrętów co roku udowadniają swoje doskonałe wyszkolenie w prowadzeniu działań minowych i przeciwminowych, a oficerowie dywizjonu uważani są za ekspertów z zakresu planowania i prowadzenia takich operacji, czego potwierdzeniem jest już niejednokrotny udział oraz dowodzenie Stałym Zespołem Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1 (ang. Standing NATO Mine Countermeasures Group 1).
Obecnie w skład 13 Dywizjon Trałowców wchodzą 3 nowoczesne niszczyciele min, tj. OORP Kormoran, Albatros i Mewa, a także 5 trałowców, co sprawia, że siły OPM są w pełni komplementarne, wzajemnie się uzupełniają, są również gotowe do realizacji działań o zróżnicowanym charakterze. Sprawnie przeprowadzony proces modernizacji i wyszkolenia posiadanych sił to dowód, że tradycja i nowoczesność to dwa wyznaczniki, którymi Dywizjon kieruje się w swojej codziennej służbie.
Źródło: 8. FOW

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Rusza Jarmark Wielkanocny na Placu Wolności

Opublikowano

w dniu

Od czwartku 10 kwietnia do niedzieli 13 kwietnia Plac Wolności stanie się sercem świątecznego świętowania. Przed nami cztery dni pełne kolorów, smaków i wielkanocnych inspiracji, a wszystko to za sprawą Jarmarku Wielkanocnego, na którym swoje wyjątkowe wyroby zaprezentuje aż 16 wystawców z całej Polski. To idealna okazja, by zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby, skosztować regionalnych przysmaków i poczuć atmosferę nadchodzącej Wielkanocy.

 

Kolorowe stoiska, zapach przypraw, wiosennych świec i regionalnych przysmaków, unikatowe rękodzieło i aromatyczna kawa – to tylko część atrakcji, które czekają na odwiedzających. Wielkanocna atmosfera będzie towarzyszyć mieszkańcom i gościom aż do niedzieli, kiedy jarmark osiągnie swój finał – pełen koncertów, występów, ciekawych spotkań i rodzinnych atrakcji.

Wśród bogatej oferty znajdziesz m.in.:
– palmy wielkanocne, stroiki i zające z siana,
– rękodzieło i ceramikę artystyczną,
– sery z Podhala, soki i żurawinę,
– miody, miody pitne i produkty pszczele z lokalnych pasiek,
– rzemieślniczo paloną kawę, herbaty i gorącą czekoladę,
– pierniki, lizaki, żelki i inne słodkości,
– ręcznie robione świece sojowe i produkty zapachowe do wnętrz,

– biżuterię z kamieni naturalnych i ozdobnych,
– wyroby z dziczyzny (szynki, kiełbasy), chleby na zakwasie,
– upominki, dekoracje wielkanocne, breloki, zakładki do książek,
– likier wiśniowy (na zimno i gorąco),
– maskotki, balony i słodycze dla najmłodszych,
– wata cukrowa, hot dogi, napoje, kawa i herbata.

Niedziela, 13 kwietnia, zapowiada się wyjątkowo – to właśnie wtedy na Placu Wolności nastąpi kulminacja wielkanocnego świętowania. Tego dnia świąteczny klimat wypełni centrum miasta radością, muzyką i wspólnym przeżywaniem tradycji. Będzie to czas spotkań, rozmów, rodzinnych aktywności i chwili na duchową refleksję.

Wspólnie porozmawiamy o tym, czym tak naprawdę jest Wielkanoc, powrócimy wspomnieniami do tradycji z dzieciństwa, porównamy rodzinne zwyczaje, a także nauczymy się, jak własnoręcznie przygotować świąteczne dekoracje i potrawy.  Przed nami bogaty program, pełen inspirujących rozmów, występów artystycznych, konkursów i muzycznych niespodzianek. To świetna okazja, żeby wybrać się całą rodziną, spotkać z sąsiadami i razem poczuć klimat świąt Wielkiej Nocy.

Niedzielny program:

•⁠ 10:00–13:00 – Rozmowy z mieszkańcami miasta, które poprowadzi Bartek Wutke.

Tematy spotkania:
– Dlaczego Wielkanoc to ważniejsze święto niż Boże Narodzenie?
–  Polskie tradycje i zwyczaje wielkanocne
-⁠ Jak wygląda Wielkanoc na talerzu?
– Świąteczne brzmienia i warsztaty rękodzielnicze: pisanki, palmy, dekoracje

•⁠ 13:20 – Uroczyste wejście procesji z palmami i powitanie mieszkańców,

•⁠ 13:30 – Rozstrzygnięcie konkursów na najładniejszą palmę wielkanocną,

•⁠ 14:00 – Koncert Chóru LOGOS,

•⁠ 14:30 – Występ koła teatralnego LO im. Mieszka I,

•⁠ 15:00 – Koncert Zespołu „Szczecinianie”,

•⁠ 16:30 – Występy artystyczne dzieci z Miejskiego Domu Kultury.

Atrakcje dla najmłodszych (12:00–16:00):
•⁠  ⁠Malowanie dużych, kolorowych pisanek
•⁠  ⁠Ozdabianie małych jajek wielkanocnych
•⁠  ⁠Tworzenie własnych dekoracji świątecznych.

Zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania na Placu Wolności! Niech ten czas będzie pełen radości, inspiracji i pięknych, polskich tradycji.
Do zobaczenia!

Foto: Beata Olszewska/Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych Urząd Miasta Świnoujście

 

Beata Olszewska

Inspektor

Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych

Urząd Miasta Świnoujście

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Głosy Radia 44 znowu razem

Opublikowano

w dniu

Ponad ćwierć wieku temu, w Świnoujściu, powstało Radio 44 – lokalna inicjatywa tworzona z pasji, młodzieńczej energii i marzeń o radiu z prawdziwego zdarzenia. Działało przez kilka lat, ale zostawiło po sobie coś więcej niż tylko audycje – zostawiło pamięć, emocje, ludzi i opowieści.

W piątek zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z osobami, które tworzyły Radio 44 od środka – prowadziły programy, pisały scenariusze, dbały o technikę i atmosferę. Po raz pierwszy od lat spotkają się publicznie, by powspominać początki radia, barwne anegdoty i codzienność pracy przed mikrofonem.

Będzie to również hołd dla tych, którzy byli częścią tej historii, ale nie ma ich już z nami– ich głosy, żarty i obecność nadal wybrzmiewają w pamięci współtwórców i słuchaczy.

Zapraszamy wszystkich – dawnych słuchaczy, mieszkańców, młodszych i starszych. To spotkanie to nie tylko powrót do przeszłości, ale i opowieść o sile lokalnych inicjatyw, które zostają w sercach mimo upływu lat.

Piątek, 11 kwietnia 2025
Godzina 18.00
Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Piłsudskiego 15

Wstęp wolny

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Młodzi biegacze na medal. Drużynowe Biegi Przełajowe w Świnoujściu

Opublikowano

w dniu

 W dniu 9 kwietnia 2025 r. na Stadionie Miejskim w Świnoujściu odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe w ramach Igrzysk Dzieci: rocznik 2014 i młodsi; 2013-2012; Igrzysk Młodzieży Szkolnej: rocznik 2011-2010 i Licealiada: rocznik 2005 i młodsi.

Dzieci i młodzież pokazały nie tylko swoje umiejętności, ale także ducha rywalizacji i współpracy. Udział w takich zawodach, to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim okazja do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i budowania wartościowych relacji.

 W zawodach wzięli udział reprezentanci:
5 Szkół Podstawowych: SP1; SP2; SP4; SP6; SP Fundacji „LOGOS”
3 Szkół Średnich:  LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I, ,CEZiT, WZDZ.
Każda z drużyn składała się z sześciu zawodników, a ich wyniki w przeliczeniu na punkty były zsumowane. O kolejności miejsc decydowała najmniejsza liczba zdobytych punktów. Punkty wyliczane były według klucza: 1 miejsce – 1 pkt, 2 miejsce – 2 pkt, 3 miejsce – 3 pkt itd.
Trasa biegu przebiegała po części korony stadionu ze startem i metą na stadionie. Trudny, przełajowy bieg był wyzwaniem nawet dla najlepszych biegaczy.

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

Dziewczęta rocznik 2014 i młodsze
I miejsce – Hanna Knapczyk SP1
II miejsce – Julia Chateur SP1
III miejsce – Matylda Ludwiczak SP1

Chłopcy rocznik 2014 i młodsi
I miejsce – Julian Lewandowski SP1
II miejsce – Szymon Deja SP1
III miejsce – Eryk Dziemidowicz SP1

Dziewczęta rocznik 2013/2012
I miejsce – Alicja Wiśniewska SP1
II miejsce – Zuzanna Mielcarz SP1
III miejsce – Natalia Smolińska SP6

Chłopcy rocznik 2013/2012
I miejsce – Alex Bucha SP6
II miejsce – Michał Szepke SP1
III miejsce – Sergiusz Czerniak SP1

Dziewczęta rocznik 2011/2010
I miejsce – Aleksandra Pancer SP6
II miejsce – Alicja Sikorska SP2
III miejsce – Amelia Czerwińska SP6

Chłopcy rocznik 2011/2010
I miejsce – Szymon Pastuszka SP4
II miejsce – Mykhailo  Novakovskyi SP6
III miejsce – Nikodem Jarmuł SP1

Dziewczęta rocznik 2005 i młodsze – Licealiada
I miejsce – Joanna Włodarczak LO „ Mieszko „
II miejsce – Oliwia Stelmaszczyk LO „ Mieszko”
III miejsce – Anastazja Dzhuhan CEZIT

Chłopcy rocznik 2005 i młodsi – Licealiada
I miejsce – Rafał Kowalczyk LO „ Mieszko”
II miejsce – Szymon Pilip LO „ Mieszko „
III miejsce – Maksym Papko WZDZ

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

Dziewczęta rocznik 2014 i młodsze
I miejsce – SP1 – 25 pkt
II miejsce – SP4 – 75 pkt
III miejsce – SP6 – 77 pkt
IV miejsce – SP2 – 123 pkt
Chłopcy rocznik 2014 i młodsi
I miejsce – SP1 – 27 pkt
II miejsce – SP4 – 73 pkt
III miejsce – SP2 – 99 pkt
IV miejsce – SP6 – 101 pkt

Dziewczęta rocznik 2013/2012
I miejsce – SP1 – 34 pkt
II miejsce – SP4 – 87 pkt
III miejsce – SP 2 – 112 pkt
IV miejsce – LOGOS – 155 pkt
V miejsce – SP6 ( 5 zawodniczek )

Chłopcy rocznik 2013/2012
I miejsce – SP1 – 47 pkt
II miejsce – SP4 – 72 pkt
III miejsce – Logos – 102 pkt
IV miejsce – SP2 ( 5 zawodników)
V miejsce – SP6 ( 4 zawodników)

Dziewczęta rocznik 2011/2010
I miejsce – SP1 – 50 pkt
II miejsce – SP6 – 54 pkt
III miejsce – SP4 – 97 pkt
IV miejsce – SP2 – 99 pkt

Chłopcy rocznik 2011/2010
I miejsce – SP1 – 45 pkt
II miejsce – SP6 – 52 pkt
III miejsce – SP4 – 88 pkt
IV miejsce – SP2 – 115 pkt

Dziewczęta Licealiada – 2005 i młodsi
I miejsce – LO „ Mieszko” – 27 pkt
II miejsce – CEZIT – 60 pkt
III miejsce  – WZDZ – ( 5 zawodniczek )

Chłopcy Licealiada – 2005 i młodsi
I miejsce – LO – 34 pkt
II miejsce – WZDZ – 63 pkt
III miejsce – CEZIT  – 74 pkt

Na zakończenie zawodów trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej zostało nagrodzonych pamiątkowymi medalami, zaś w klasyfikacji drużynowej każda szkoła otrzymała okolicznościowy puchar ufundowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.

Zwycięskie drużyny reprezentować będą nasze miasto na Mistrzostwach Województwa, które odbędą się dnia 15 kwietnia 2025 r. w Stargardzie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i determinację. Wasze osiągnięcia są inspiracją dla innych! Sport, a zwłaszcza bieganie, to doskonały sposób na poprawę kondycji, zdobycie nowych przyjaciół i dbanie o zdrowie. Zachęcamy wszystkich do kontynuowania swojej przygody z aktywnością fizyczną. Niezależnie od poziomu zaawansowania, każda forma ruchu jest cenna.

OSiR „ Wyspiarz”

Czytaj dalej

WIADOMOŚCI

Zapisz się na „Trenuj z wojskiem” w Świnoujściu

Opublikowano

w dniu

8-godzinne szkolenia będą prowadzone przez najlepszych instruktorów wojskowych, którzy wprowadzają uczestników w tematy strzelania, rzutu granatem, walki wręcz, pierwszej pomocy w warunkach polowych, przetrwania w terenie, schronienia, reagowania na alarmy i wielu innych. Nie zabraknie też części integracyjnej i poczęstunku wojskowego.

Na szkolenie można się zgłosić od dziś, aż do 23 maja do godziny 20:00.
ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE SĄ – najlepiej mailem na adres: tzw.swinoujscie@ron.mil.pl

W razie pytań prosimy dzwonić pod numer telefonu 261 242 307 lub tel. kom. 601-391-281

PODAJ:
– imię i nazwisko,
– wiek,
– kontakt do siebie (e-mail lub numer telefonu – tylko do celu potwierdzenia obecności kilka dni przed szkoleniem oraz przesłania niezbędnych informacji)!

JEDYNYMI WARUNKAMI UCZESTNICTWA są:
– wiek od 15 do 65 lat (poniżej 18 roku życia wymagana zgoda rodzica lub opiekuna, bądź wspólne uczestnictwo),
– wyłącznie polskie obywatelstwo,
– odpowiedni ubiór.

Zapewniamy: szkolenie, ubezpieczenie, wojskowy poczęstunek, ale też świetną, sobotnią rozrywkę i przygodę z Wojskiem Polskim. Zapraszamy do kontaktu i zgłoszeń. Każdy znajdzie coś dla siebie. Gwarantujemy, że będzie warto i nie będzie nudno.

Lista pozostałych terminów i miejsc pod adresem:
***

Projekt „Trenuj z wojskiem” nie jest formą służby wojskowej – nie zawiera elementów przysięgi wojskowej, czy jakiejkolwiek mobilizacji. Nie jest też formą – zapowiadanego przez rząd – powszechnego szkolenia wojskowego. „Trenuj z wojskiem” jest kontynuacją sprawdzonego formatu sobotnich szkoleń dla chętnych, prowadzonych w przyjaznej atmosferze przez żołnierzy. Jest tylko i wyłącznie formą spędzenia czasu z wojskiem i nauczenia się podstaw przetrwania i poradzenia sobie w trudnych warunkach.

Czytaj dalej
Reklama
Reklama
Reklama „sofa"

OGŁOSZENIA DROBNE

Najczęściej czytane

© Copyright 2023, Wszelkie prawa zastrzeżone | swinoujskie.info | Red Top Media | ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin | Napisz do nas: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń 510 555 524