Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu zakończył proces podpisywania umów z pracodawcami w ramach projektu „Voucher Zatrudnieniowy”. Celem projektu jest zwiększenie dostępności zatrudnienia poprzez przyznanie voucherów firmom. Dzięki tej inicjatywie zaktywizowane zostaną zawodowo osoby zarejestrowane jako bezrobotne, przed którymi otworzą się możliwości zatrudnienia. W naszym mieście projekt obejmie łącznie 16 osób.
Gmina Miasto Świnoujście i Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu realizuje projekt konkurencyjny pn .„Voucher zatrudnieniowy”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego na lata 2021-2027. Nadrzędnym celem projektu jest aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy, w tym znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy.
Okres realizacji projektu – od 1 lipca 2024 roku do 30 czerwca 2026 roku.
Wartość projektu wynosi:
– dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej (EFS+) : 847 500 zł
– wkład własny: 190 000 zł.
Projekt „Voucher zatrudnieniowy” skierowany jest do pracodawców zamierzających zatrudnić osoby bezrobotne, w tym m.in. znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku pracy, tj.:
– osoby o niskich kwalifikacjach (tj. nie posiadające wykształcenia policealnego i/lub wyższego),
– osoby długotrwale bezrobotne (tj. zarejestrowane w powiatowym urzędzie pracy łącznie przez okres 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat, z wyłączeniem okresów odbywania stażu i przygotowania zawodowego dorosłych),
– osoby z niepełnosprawnościami,
– osoby w wieku 55 lat i więcej,
– osoby w wieku 18-29 lat,
– kobiety.
Po złożeniu wniosku o przyznanie „Vouchera zatrudnieniowego”, służącego przygotowaniu pracownika do wykonywania pracy na stanowisku pracy i/lub samego stanowiska pracy, pracodawca otrzymuje środki, które mogą zostać przeznaczone na:
– szkolenia, które pracodawca samodzielnie dopasuje do potrzeb pracownika i wymagań jakie są niezbędne na danym stanowisku pracy (m.in. zmiany kwalifikacji, dostosowanie kwalifikacji, coaching);
– wynagrodzenie pracownika wraz z jego pochodnymi, premie, dodatki, nagrody funkcjonujące u pracodawcy – maksymalnie do 70% wartości Vouchera;
– mobilność zawodową – możliwość finansowania zwrotu środków za dojazd do pracy, dofinansowanie kosztów noclegów w przypadku zmiany miejsca zamieszkania;
– doposażenie stanowiska pracy lub np. zakupienia środka trwałego do firmy, niezbędnego do praktycznego przygotowania stanowiska pracy dla nowo zatrudnianej osoby. W przypadku zakupu środka transportu maksymalna wysokość dofinansowania nie może przekroczyć kwoty 10 000 zł;
– finansowanie badań wstępnych, okresowych i kontrolnych pracownika;
– finansowanie opieki nad dzieckiem pracownika/osobą potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu;
– zakup odzieży roboczej i środków BHP;
– inne związane z podjęciem i utrzymaniem zatrudnienia na stanowisku pracy przez zatrudnioną osobę bezrobotną, po uprzednim uzgodnieniu i otrzymaniu akceptacji z PUP udzielającego wsparcia.
W ramach projektu pracodawca może uzyskać maksymalnie dwa „Vouchery zatrudnieniowe”. Jeden voucher obejmuje zatrudnienie jednej osoby bezrobotnej.
Nabór ogłaszany będzie na bieżąco na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu (http://swinoujscie.praca.gov.pl/) oraz w mediach społecznościowych.
Informacje dotyczące aktualnych naborów są udzielane przez Doradców Klienta oraz dostępne w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu, przy ul. Wojska Polskiego 1/2a.
Dziękujemy wszystkim pracodawcom, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Wasze zaangażowanie pozwala nam wspólnie budować lepszą przyszłość, stwarzając nowe szanse na rynku pracy.
Anonim temu
22 maja 2023 na 13:47
Dlaczego od razu nie został postawiony most o danej szerokości tylko obok niego jest stawiany drugi most to jest ogromną strata pieniędzy.
Anonim temu
23 maja 2023 na 06:32
Dlaczego masz dom kupiony na kredyt? Przecież to jest ogromna strata pieniędzy
Junak temu
29 maja 2023 na 08:44
Nie został postawiony drugi most ponieważ tak działała platforma. Cała S3 budowana przez nich od Sulechowa do Szczecina była budowana tylko tam gdzie szło to łatwo. Obwodnica Międzyrzecza miała tylko jedna nitkę, obwodnica Gorzowa-jedną nitkę. Po co mosty? Po co tunel?
Zibi temu
12 lutego 2024 na 15:58
było…”o jeden most za daleko…”(czyt…za drogo???