Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu zakończył proces podpisywania umów z pracodawcami w ramach projektu „Voucher Zatrudnieniowy”. Celem projektu jest zwiększenie dostępności zatrudnienia poprzez przyznanie voucherów firmom. Dzięki tej inicjatywie zaktywizowane zostaną zawodowo osoby zarejestrowane jako bezrobotne, przed którymi otworzą się możliwości zatrudnienia. W naszym mieście projekt obejmie łącznie 16 osób.
Gmina Miasto Świnoujście i Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu realizuje projekt konkurencyjny pn .„Voucher zatrudnieniowy”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego na lata 2021-2027. Nadrzędnym celem projektu jest aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy, w tym znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy.
Okres realizacji projektu – od 1 lipca 2024 roku do 30 czerwca 2026 roku.
Wartość projektu wynosi:
– dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej (EFS+) : 847 500 zł
– wkład własny: 190 000 zł.
Projekt „Voucher zatrudnieniowy” skierowany jest do pracodawców zamierzających zatrudnić osoby bezrobotne, w tym m.in. znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku pracy, tj.:
– osoby o niskich kwalifikacjach (tj. nie posiadające wykształcenia policealnego i/lub wyższego),
– osoby długotrwale bezrobotne (tj. zarejestrowane w powiatowym urzędzie pracy łącznie przez okres 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat, z wyłączeniem okresów odbywania stażu i przygotowania zawodowego dorosłych),
– osoby z niepełnosprawnościami,
– osoby w wieku 55 lat i więcej,
– osoby w wieku 18-29 lat,
– kobiety.
Po złożeniu wniosku o przyznanie „Vouchera zatrudnieniowego”, służącego przygotowaniu pracownika do wykonywania pracy na stanowisku pracy i/lub samego stanowiska pracy, pracodawca otrzymuje środki, które mogą zostać przeznaczone na:
– szkolenia, które pracodawca samodzielnie dopasuje do potrzeb pracownika i wymagań jakie są niezbędne na danym stanowisku pracy (m.in. zmiany kwalifikacji, dostosowanie kwalifikacji, coaching);
– wynagrodzenie pracownika wraz z jego pochodnymi, premie, dodatki, nagrody funkcjonujące u pracodawcy – maksymalnie do 70% wartości Vouchera;
– mobilność zawodową – możliwość finansowania zwrotu środków za dojazd do pracy, dofinansowanie kosztów noclegów w przypadku zmiany miejsca zamieszkania;
– doposażenie stanowiska pracy lub np. zakupienia środka trwałego do firmy, niezbędnego do praktycznego przygotowania stanowiska pracy dla nowo zatrudnianej osoby. W przypadku zakupu środka transportu maksymalna wysokość dofinansowania nie może przekroczyć kwoty 10 000 zł;
– finansowanie badań wstępnych, okresowych i kontrolnych pracownika;
– finansowanie opieki nad dzieckiem pracownika/osobą potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu;
– zakup odzieży roboczej i środków BHP;
– inne związane z podjęciem i utrzymaniem zatrudnienia na stanowisku pracy przez zatrudnioną osobę bezrobotną, po uprzednim uzgodnieniu i otrzymaniu akceptacji z PUP udzielającego wsparcia.
W ramach projektu pracodawca może uzyskać maksymalnie dwa „Vouchery zatrudnieniowe”. Jeden voucher obejmuje zatrudnienie jednej osoby bezrobotnej.
Nabór ogłaszany będzie na bieżąco na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu (http://swinoujscie.praca.gov.pl/) oraz w mediach społecznościowych.
Informacje dotyczące aktualnych naborów są udzielane przez Doradców Klienta oraz dostępne w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu, przy ul. Wojska Polskiego 1/2a.
Dziękujemy wszystkim pracodawcom, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Wasze zaangażowanie pozwala nam wspólnie budować lepszą przyszłość, stwarzając nowe szanse na rynku pracy.
MLWK temu
24 maja 2023 na 19:27
Jak widać nikt i nic się nie liczy! Zero szacunku dla mieszkańców i turystów 🙈Moze warto zaprosić osoby odpowiedzialne za to piekło (burdel) które nam zgotowali ,niech się ze swoimi rodzinami wybiorą na wycieczkę rowerami na S3 do plaży a później zapraszamy na zwiedzanie zabytków statkiem który trzeba sobie opłacić,mało tego najpierw odoszukać bo bardzo słabo rozreklamowane 🫣 a nawet wcale .Turysci są wprowadzani w błąd przez osoby które blokują drogę dojazdową do zabytków pod pretekstem bezpieczeństwa🤣 że zabytki są zamknięte 🙈 Tak naprawdę pracownicy dojeżdżają do pracy i obiekty z tego co mi wiadomo są otwarte !!! Uprzykrzanie życia mieszkańcom i turysta na porządku dziennym ,ale dopilnowanie drogi powietrznej w sensie tego balonika nie koniecznie gdzieś się zagubił 🤣 a co by się wydarzyło gdyby wyladował w gazoporcie przy zamkniętej drodze lądowej ze względu na bezpieczeństwo ?!Głupota ludzka nie zna granic w tym przypadku zdecydowanie
Rozsierdzony2 temu
24 maja 2023 na 13:29
Ale część ul. Barlickiego z budynkami mieszkalnymi i dojazdem do nich oraz graniczący z gazoportem teren portu handlowego już mógł wyłączyć z 200 metrowej strefy!!!??? To o co tu chodzi? Bo tak naprawdę to chyba nie o zapewnienie iluzorycznego bezpieczeństwa. Moja córka mieszka w strefie 200 m od gazoportu. Może Pan Wojewoda wprowadzi jeszcze przepustki, żebym mógł odwiedzać wnuki? Z niecierpliwością czekam na dalsze równie błyskotliwe działania miłościwie nam rządzącym.
Armadegon temu
22 maja 2023 na 14:08
To jest oburzające i karygodne! Kto śmie ludzi, turystów, rodziny z małymi dziećmi pchać pod koła Tirów!!!!!! O pomstę do nieba to wszystko woła!!!! Warszów został w perfidny, kłamliwy sposób odcięty od wszystkiego, mamy zniszczone lasy, szary, zaniedbany Warszów. Nie mamy plaży, nie mamy falochronu. Nie mamy dostępu do fortu i latarni. Coś, co zostało podniesione z kompletnej ruiny, zaraz wszystko to padnie! Taksówkarze, pizzeria, wynajem kwater prywatnych, drobny handel na Warszowie to już dogorywa!!!
Barbara Kwiatkowska temu
21 maja 2023 na 12:04
Brak słów na to wszystko co dzieje się przy Gazoporcie. Zamknięta droga Ku Morzu daje się we znaki Mieszkańcom,Turystom, Przedsiębiorcom. MASAKRA 😔
Artur temu
21 maja 2023 na 10:26
Wyobraźcie teraz sobie ten sam przejazd w sezonie, pomijam kwestię podróży z dziećmi. Oprócz jeszcze większego natężenia ruchu samochodowego, będzie też wzmożony ruch rowerowo pieszy. Na tej drodze od pierwszego przejazdu kolejowego do ul. Wolińskiej nie ma poboczy. Rowerzyści będą wymijać maszerujących temtedy pieszych, bo jakoś na plażę przecież muszą dojść, a Wojewoda zamknął bezpieczną drogę Ku Morzu. Za rowerzystami taki sam manewr będą chciały wykonać samochody osobowe, ale również ciężarowe i TiRy. Ruch jest dwukierunkowy, więc to samo będzie się działo z naprzeciwka, a droga jest wąska i bez poboczy. Czy jak dopiero dojdzie do tragedii i ktoś zmieli pod kołami pieszego, rowerzystę albo całą rodzinę, to dopiero wtedy Urząd Miasta, albo Wojewoda obudzi się i w końcu ktoś się ruszy, żeby to zmienić? Naprawdę potrzeba tragedii? A może nic się nie zmieni, tylko będzie wzajemne oskarżanie się, kto zawinił i przerzucanie odpowiedzialności?