Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu zakończył proces podpisywania umów z pracodawcami w ramach projektu „Voucher Zatrudnieniowy”. Celem projektu jest zwiększenie dostępności zatrudnienia poprzez przyznanie voucherów firmom. Dzięki tej inicjatywie zaktywizowane zostaną zawodowo osoby zarejestrowane jako bezrobotne, przed którymi otworzą się możliwości zatrudnienia. W naszym mieście projekt obejmie łącznie 16 osób.
Gmina Miasto Świnoujście i Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu realizuje projekt konkurencyjny pn .„Voucher zatrudnieniowy”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego na lata 2021-2027. Nadrzędnym celem projektu jest aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy, w tym znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy.
Okres realizacji projektu – od 1 lipca 2024 roku do 30 czerwca 2026 roku.
Wartość projektu wynosi:
– dofinansowanie projektu z Unii Europejskiej (EFS+) : 847 500 zł
– wkład własny: 190 000 zł.
Projekt „Voucher zatrudnieniowy” skierowany jest do pracodawców zamierzających zatrudnić osoby bezrobotne, w tym m.in. znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku pracy, tj.:
– osoby o niskich kwalifikacjach (tj. nie posiadające wykształcenia policealnego i/lub wyższego),
– osoby długotrwale bezrobotne (tj. zarejestrowane w powiatowym urzędzie pracy łącznie przez okres 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat, z wyłączeniem okresów odbywania stażu i przygotowania zawodowego dorosłych),
– osoby z niepełnosprawnościami,
– osoby w wieku 55 lat i więcej,
– osoby w wieku 18-29 lat,
– kobiety.
Po złożeniu wniosku o przyznanie „Vouchera zatrudnieniowego”, służącego przygotowaniu pracownika do wykonywania pracy na stanowisku pracy i/lub samego stanowiska pracy, pracodawca otrzymuje środki, które mogą zostać przeznaczone na:
– szkolenia, które pracodawca samodzielnie dopasuje do potrzeb pracownika i wymagań jakie są niezbędne na danym stanowisku pracy (m.in. zmiany kwalifikacji, dostosowanie kwalifikacji, coaching);
– wynagrodzenie pracownika wraz z jego pochodnymi, premie, dodatki, nagrody funkcjonujące u pracodawcy – maksymalnie do 70% wartości Vouchera;
– mobilność zawodową – możliwość finansowania zwrotu środków za dojazd do pracy, dofinansowanie kosztów noclegów w przypadku zmiany miejsca zamieszkania;
– doposażenie stanowiska pracy lub np. zakupienia środka trwałego do firmy, niezbędnego do praktycznego przygotowania stanowiska pracy dla nowo zatrudnianej osoby. W przypadku zakupu środka transportu maksymalna wysokość dofinansowania nie może przekroczyć kwoty 10 000 zł;
– finansowanie badań wstępnych, okresowych i kontrolnych pracownika;
– finansowanie opieki nad dzieckiem pracownika/osobą potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu;
– zakup odzieży roboczej i środków BHP;
– inne związane z podjęciem i utrzymaniem zatrudnienia na stanowisku pracy przez zatrudnioną osobę bezrobotną, po uprzednim uzgodnieniu i otrzymaniu akceptacji z PUP udzielającego wsparcia.
W ramach projektu pracodawca może uzyskać maksymalnie dwa „Vouchery zatrudnieniowe”. Jeden voucher obejmuje zatrudnienie jednej osoby bezrobotnej.
Nabór ogłaszany będzie na bieżąco na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu (http://swinoujscie.praca.gov.pl/) oraz w mediach społecznościowych.
Informacje dotyczące aktualnych naborów są udzielane przez Doradców Klienta oraz dostępne w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu, przy ul. Wojska Polskiego 1/2a.
Dziękujemy wszystkim pracodawcom, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Wasze zaangażowanie pozwala nam wspólnie budować lepszą przyszłość, stwarzając nowe szanse na rynku pracy.
observator temu
26 maja 2023 na 10:43
Na razie negocjacje z katarem wykończyły miejscową ludność. Tak zgadzam się z opinią przedmówcy, żeby na lewobrzeżu, najlepiej zacząć przy Stawa Młyny wybudować kolejny piękny port masowy, z hałdami palącego się węgla!!!!
Mieszkaniec temu
24 maja 2023 na 20:53
Szanowny Dominiku oraz Anżejtemu, widać że chyba jesteście mocno związani z Portem. Ale może zagłębcie się trochę w historię tego Miasta, bo jak wiecie to Świnoujście nigdy nie było nasze Polskie. Jednakże w tym miejscu gdzie jest obecny Wasz Ukochany Port, tam było piękne osiedle Chorzelin które zostało zniszczone przez PRL w latach 70, a ludzie zostali przesiedleni bez pytania. Teraz dzieje się podobnie, nikt się nie pyta tylko chce się nas wyrzucić jak śmieci. Tylko że czasy się zmieniły i mamy teraz demokrację, więc możemy się sprzeciwiać, bo takie mamy prawo zagwarantowane przez Konstytucję. ten rząd nic nie buduje tylko rujnuje nas, kto za to zapłaci? Kto poniesie odpowiedzialność? Otóż nikt !!! Bo w tym Kraju można robić wszystko bezkarnie, począwszy od Góry, skończywszy na dole, jeszcze żadna władza nie poniosła konsekwencji za swoje czyny i pewnie nie poniesie. Wybieramy w dobrej wierze ludzi którzy mają nas reprezentować a faktycznie wybieramy ich po to tylko aby napchali swoje kabzy, a nas prostych ludzi mają za nic, Przykre ale właśnie tak jest. I Polska to jest właśnie ten kraj , ten naród że jednoczy się jak już jest bardzo źle, aby potem znów móc sobie skakać do gardeł, a kto na tym zyskuje? Sprzedaliśmy się za parę centów. Gdzie są nasze wielkie przedsiębiorstwa? Fabryki, Huty, Kopanie, Stocznie, Wszystko jest w obcych rękach. Taka nasza CHLUBA? Z tego jesteście dumni? zastanówcie się co Wy piszecie. Wierzycie w każde słowo które Wam mówią? Zacznijcie sami myśleć, wyłączcie TV, FB i inne social media. wyjdźcie na ulicę i zobaczcie co się dzieje dookoła Was. Które Państwo stać aby płacić milionowe kary (1 milion euro dziennie) kto tak naprawdę za to płaci? Politycy czy my Mieszkańcy, Polacy, Podatnicy. Polacy obudźcie się, kasza manna nie spada z nieba. Za obietnice trzeba zapłacić, kto za nie płaci ??? Za 800 plus jesteście wstanie się sprzedać ??? Bo tak własnie się dzieje, rozdawnictwo na prawo i lewo.
Anonim temu
23 maja 2023 na 09:10
Kolejny port na lewobrzeżu trzeba wybudować. Zobaczymy jak wtedy będą spiewac zwolennicy rozwoju portów wszelkiego rodzaju! Czy też będą tak krzyczeć że Świnoujście to miasto portowe..
Tonia temu
22 maja 2023 na 23:15
O hohooo! Naprawdę Arabowie będą budować obok gazoportu? Ich nie będzie obowiązywać strefa zamknięta?
Anonim temu
22 maja 2023 na 13:44
Interes państwa jest rozbieżny z interesem mieszkańców.Jeżeli Państwo decyzyjne oparte na nie poszanowaniu mniejszości z uzdrowiska zrobi port przemysłowy ,to jest to w pewnym stopniu dyskryminacja .
Najebullach temu
21 maja 2023 na 20:58
I to jest prawdzowy powód blokady dojazdu do plaży,fortu oraz latarni obok gaxoportu imienia Zimnego Lecha
Jan temu
21 maja 2023 na 07:54
Ludzie mieszkają w mieście portowym… Przeszkadzają nam porty… W mieście górniczym…. Przeszkadzają nam kopalnie…. Kuła wyprowadźcie się na Arktykę to tylko zimno będzie wam przeszkadzać….
nasze plaże temu
21 maja 2023 na 07:09
Policjantów już brakuje w mieście,dużo wolnych wakatów.Jak powstanie port kontenerowy powstaną nastepne grupy przestępcze.I TO MY MIESZKAŃCY bedziemy mieli problem.
Anonim temu
20 maja 2023 na 21:01
Katarczycy już Stocznie kupowali.
na lewobrzeżu temu
20 maja 2023 na 16:33
Na lewobrzeżu, tym zachłyśniętym rozwojem portu, kosztem jakości zycia i kosztem ludzkiego zdrowia – koło Radissona sobie wybudujcie!
Kan temu
20 maja 2023 na 15:55
My już nie potrafimy sami zbudoeac
Zen temu
20 maja 2023 na 15:51
Wystarczy niemieckiej dominacji w sprawach Polski przykład przewozy promowe
Wanda temu
20 maja 2023 na 14:53
Pewnie każdy z każdym się dogaduje kazdego pytają o zdanie tylko z mieszkańcami się nie liczą. Zgotowali nam horror. Wybudowali gazoport za pomocą specustawy miało to nie przeszkadzać mieszkancom. Teraz wpadli na pomysł i wprowadzili strefe ochronną 200m i zamkneli drogę na plażę i latarnie. Mają nas gdzieś i z czego się tu cieszyć. Jeszcze chwila i będziemy jak w gettcie
Ciernik temu
21 maja 2023 na 15:41
Podejrzewam że Pan jest z zawodu latarnikiem albo ratownikiem na plaży skoro utrudnienie dostępu do tych obiektòw jest dla Pana horrorem.Inni ludzie przeżywają to spokojniej
Pozdrawiam
Anżej temu
21 maja 2023 na 21:00
Jakby się od zawsze o wszystko pytać mieszkańców, o każdą zgodę itd. to byś dalej bryczką po bruku zapier…i chodził po rynsztoku.
Poza tym to ludzie którzy mieszkają blisko portu nie wiedzieli gdzie się osiedlają i z czym to się wiąże? To tak jakbym kupił mieszkanie przy liniach kolejowych i miał pretensje że pociągi jeżdżą.
Wiecznie tylko krytykować inwestycje w swoim kraju ale wyjeżdżają za granicę i u sąsiadów to zachwycaja się rozwojem
Dominik Doleciński temu
22 maja 2023 na 15:29
Minęło 70 lat od kiedy w Świnoujściu osiedlili się przesiedleńcy zza Buga a ciągle nie mogą pojąć że jedynym powodem istnienia tego miasta jest port. Bez portu nie ma tu życia. Kto tego nie rozumie niech wraca na stepy ukraińskie i bagna białoruskie.
Viola temu
20 maja 2023 na 14:15
Świetny biznes dla Świnoujścia, regionu i Polski.