W Międzyzdrojach zakończyła się 2. edycja Summer Camp. Za nami cztery dni spotkań, warsztatów i zajęć w ramach obozu edukacyjno-zawodowego. To kontynuacja działań na rzecz wsparcia nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie.
Rekrutacja do drugiej edycji programu odbyła się w grudniu 2024 roku. Placówki szkolne reprezentowane przez grupy uczniów w ramach konkursu „Kreci mnie to!” nadsyłały swoje zgłoszenia. Ostatecznie wpłynęło 60 prac przygotowanych przez 812 uczniów z 37 zachodniopomorskich szkół zawodowych, liceów i techników. Kapituła konkursu wyłoniła 26 najlepszych zespołów. Udział w obozie był nagrodą dla 377 uczniów z regionu, którzy zwyciężyli w konkursie.
– Celem Summer Campu jest wyrównywanie szans młodzieży w dostępie do wiedzy i rozwoju. Ma też pokazywać, że młodzi mogą znaleźć w regionie pracę na miarę ich marzeń. Cieszę się, widząc zadowolenie uczestników, które jest dowodem na to, że „Zawodowy Summer Camp” to ważna i potrzebna inicjatywa – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
Program zakłada kompleksową organizację trzech kilkudniowych wyjazdów dla młodzieży, skupiających się na preorientacji zawodowej, szkoleniach oraz doskonaleniu w wybranych zawodach.
Zajęcia podczas obozu były prowadzone przez mentorów i specjalistów z różnych dziedzin, którzy swoim doświadczeniem i postawą promują ideę uczenia się przez całe życie. Program obejmował m.in.:
- Praktyczną naukę zawodu, z uwzględnieniem profesji wykorzystujących nowoczesne technologie
- Podstawy przedsiębiorczości
- Fachową preorientację zawodową z dostępem do doradcy zawodowego i psychologa
Szeroka tematyka zajęć obejmuje m.in. tworzenie mapy marzeń, autoprezentacje przed kamerą, tworzenie budżetu, oraz zagadnienia z dziedziny, biologii, kryminalistyki, marketingu i prawa. Omawiane będą również zagadnienia związane z wykorzystywaniem na co dzień sztucznej inteligencji. Uczestnicy obozu będą także dyskutować, czy stres to sprzymierzeniec czy wróg?, omawiać zalety pracy w grupie, odbędą także warsztaty twórczego myślenia: Jak myśleć poza schematami.
Pilotażowy projekt zakłada organizację trzech edycji „Zawodowego Summer Campu” i stanowi element planowania strategicznego w obszarze kształcenia zawodowego oraz działań na rzecz rozwoju umiejętności. Ocena efektywności tej formy preorientacji i kształcenia zawodowego umożliwi zaimplementowanie takiego rozwiązania edukacyjnego jako stałego elementu strategii województwa.
Summer Camp jest finansowany ze środków KPO ramach projektu pt. „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych”.
Pilotażowy projekt zakłada organizację trzech edycji „Zawodowego Summer Campu” i stanowi element planowania strategicznego w obszarze kształcenia zawodowego oraz działań na rzecz rozwoju umiejętności. Ocena efektywności tej formy preorientacji i kształcenia zawodowego umożliwi zaimplementowanie takiego rozwiązania edukacyjnego jako stałego elementu strategii województwa.
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Anonim temu
19 lutego 2023 na 02:36
… i nie uniosło, Pan Jareczek uniósł na swoich wszechmocnych ramionach
Gregor temu
14 lutego 2023 na 20:50
…chwała Panu Jareczkowi. Warto było czekać na Jarosława by spełnił nasze marzenia!
Anonim temu
15 lutego 2023 na 04:34
Tylko tacy ludzie
Anonim temu
15 lutego 2023 na 13:39
85% kosztów budowy pokryła Unia Europejska!
Ucho na Wyspie temu
16 lutego 2023 na 09:12
W 2008 r.też Unia mogła pokryć 85% kosztów, ale Donald Tusk ogłosił, że nie bedzie budował tunelu w Ś-ciu mimo obietnicy premiera Kaczyńskiego danej 11 lipca 2007 r. na pamiętnym spotkaniu z nim na Placu Słowiańskim (wsparł za to jako premier tunel na Pom. Gdańskim). Zatem rząd, premier są tu elementami decydującymi – bez stania się przez państwo gwarantem inwestycji tak kosztownej żadnego tunelu by nie było. Inwestorem zastępczym jest tu GDDiKA, państwo jest wobec udzielającej dofinansowania Komisji Europejskiej gwarantem.
Elka temu
15 lutego 2023 na 21:10
Co zatem ma Jareczek do tunelu.
Bareja się kłania.
Misia temu
16 lutego 2023 na 07:35
Jareczek ze swojego portefla za to nie zapłacił. Pienidze poszly z dotacji Unijnych. A teraz jak pieniadze zatrzymaja to infrastruktura sie zatrzyma. Bedziemy na poziomie Rumunii.
Ucho na Wyspie temu
16 lutego 2023 na 09:18
Żaden premier nie płaci ze swojego portfela. Tusk za orliki też nie płacił ze swojego portfela, nie rozumiem tej argumentacji. Żadna partia rządząca też nie płaci ze swojego portfela, a jednak jedna partia i rząd wyłoniony z niej potrafi doprowadzić do inwestycji, inna partia z rządem nie POtrafi. Polacy oczekują od rządów mądrego rządzenia za ICH pieniądze, a nie za cudze pieniądze. „Ich”, bo i dofinansowania z UE są z także naszych składek, stanowią wyrownanie strat państwa unijnego otwierającego po wejściu do UE swoje granice, likwidującego cła, itd.
Anonim temu
16 lutego 2023 na 14:19
Pisowskie kłamstwa !!!.
Ucho na Wyspie. temu
16 lutego 2023 na 19:45
Co tu jest kłamstwem? To, że rząd jest niezbędny do przeprowadzenia kosztownej inwestycji, by KE wypłaciła dofinansowanie? Każdy to wie. Że dofinansowania UE są formą wyrównania strat po otwarciu rynku? Każdy to wie. Że partie i rządy nie płacą za onwestycje publiczne? Przecież to jasne, że płaci się z budżetu, nie z osobistych portfeli polityków. Czlowieku, opamiętaj się w tej wściekliźnie politycznej. Po prostu rząd i prezydent rządzą w kraju, oni decydują o wielkich inwestycjach. Samo Świnoujście by nie uniosło budowy tunelu. Do budowy doprowadził rząd, jak się wydaje dzięki głównie Brudzińskiemu, który lobbował i miał wysoką pozycję w PiSie.